Átment a közgyűlésen az Acsádi úti és a Faraktár utcai lakásprojekt
Két, a keleti városrészben megvalósítandó lakásberuházás ügyét is előremozdította az október 24-i közgyűlés, amely alkalmával esküt tettek a bizottságok nem képviselő tagjai.
Az Acsádi útra tervezett, mintegy nyolcszáz lakásos lakóparki magánberuházás érdekében – a főépítész kezdeményezésére – módosították a helyi településszerkezeti tervet. Az Acsádimeggyes Kft. telepítési tanulmánytervét még januárban fogadta el a közgyűlés, a témáról többször írtunk.
Arról, hogy Papp László polgármester milyen fordulat esetén tenné le a lantot, s milyen koncepció mentén vág neki az ötéves ciklusnak a Fidesz és a Civil Fórum Debrecen Egyesület frakciója, ebben a cikkben írtunk. Ráadásul visszatért a városházára a „Terminátor” is.
A Faraktár utcai ingatlanfejlesztés kapcsán határoztak a helyi építési szabályzat módosításáról; a Lidl áruház melletti beépítetlen telken körülbelül száz lakás épülne felszín alatti parkolókkal, kereskedelmi és vendéglátó egységekkel, kisebb üzemanyagtöltő állomással.
Megszavazták azt is, hogy a Csokonai- és Pro Urbe díjas Tamus István grafikusművész újabb öt évre megkapja egy Blaháné utcai tetőtéri – önkormányzati tulajdonú – 36 négyzetméteres lakás bérleti jogát műtermi használatra.
Új kuratóriumi és felügyelő bizottsági tagokat választottak négy kulturális profilú, a közgyűlés által korábban létrehozott közalapítványnál. Bővebb információkat ebben a cikkben olvashatnak, ami új, hogy a Debrecen Határok Nélkül Közalapítványt 2026 elején – feladat híján – valószínűleg megszüntetik.
Húszmillió forintra, azaz a jelenlegi duplájára emelték a Bursa Hungarica ösztöndíjprogram keretösszegét. A döntésel több fiatal juthat támogatáshoz a tanulmányai idejére. 2023-ban ötvenen feleltek meg a feltételeknek, a jövőben jelentősen emelkedhet ez a szám.
A közgyűlés csütörtökön arra is felhatalmazta a város vezetőjét, hogy újra kösse az önkormányzati ciklusok elején esedékes együttműködési szerződéseket a kilenc települési nemzetiségi önkormányzattal. Debrecenben bolgár, görög, lengyel, német, örmény, roma, román, ruszin és ukrán nemzetiségi önkormányzat egyaránt működik.
A megújult Simonffy-teremben esküt tettek a közgyűlés bizottságainak nem képviselő tagjai. A nevek alább olvashatók, míg a bizottságok képviselő tagjairól korábban írtunk.
Egészségügyi és Szociális Bizottság
Becsky Tibor
Forgács Attila Kálmán
Hunyadi Tibor
Illyés János
Kaszásné Enyedi Zsuzsanna
Kovács Evelin
Ifjúsági és Sportbizottság
Balla Péter
Hegedűs Imre
Szilágyi Zsuzsanna
Tóth Ferenc
Varga Ferenc
Vígh Tamás
Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság
Fülep Olivér
Gabrielisz László
Károlyi Péter
Puskás Tibor
Sásdi András Béla
Kulturális és Oktatási Bizottság
Baráth Dávid
Deményi György
Kovács Béla Lóránt
Szabó Bence
Tornyi Lajos
Vaszkó Imre
Vértessy Balázs
Pénzügyi Bizottság
Aranyosi László
Fodor Levente
Kovács Zoltán Péter
Loós Enrico Tibor
Molnár György
Józsai Településrészi Önkormányzat
Bordásné Gyuris Katalin
Illés László
Papp Imre Gergő
Simon Imre
Ratalics László