Érdekes dolgot állítanak ukrán történészek. Nevezetesen azt, hogy Debrecen ősi szláv város volt már a magyarok bejövetele előtt.
Az egységes ukrán állam létrejöttének 90 évfordulója alkalmából tartottak a héten az egész országra kiterjedő ünnepségsorozatot Ukrajnában. Mi köze ehhez Debrecennek?
Nézzük: az ukrán iskolákban kötelezően használatos történelemkönyvek, illetve a mai ukrajnai történetírók továbbra is ősi ukrán földként tüntetik fel a Kárpát-medence északnyugati szegletét, amelyet szerintük csak a XII. század környékén foglalt el a Magyar Királyság. Számos ukrán-ruszin történész azt állítja, hogy Debrecen már jóval a magyarok bejövetele előtt ősi szláv kereskedőváros volt, amely akkoriban Dobrocsin néven volt ismeretes.
Az ukrán hivatalos történetírás szerint - s ez az általános iskolai történelemkönyvekben is így szerepel - 1918-ban az addig orosz fennhatóság alatt álló Kelet-Ukrajna önálló államiságra tett szert, s még ugyanebben az évben csatlakoztak hozzá az Osztrák-Magyar Monarchia elnyomása alatt élő nyugat-ukrajnai területek: Galícia, Bukovina és Kárpátalja. Ezt a napot ünnepelte január 22-én Ukrajna az egységes ukrán állam fennállásának 90. évfordulójaként.
52 évet élt.
Otromba tréfa vagy valami más?
Az egyetemi vezetés kikerülésével döntöttek. Úgy tűnik, nagy hiba volt.
Ha S. Andrea meg is éli a feltételes szabadlábra helyezését, addigra elmúlik hatvan.
A kislány és édesanyja is jól van.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2021.01.23)