Így védekezik Debrecen a hőség ellen!

A harmadfokú hőségriasztás idején Debrecen önkormányzata továbbra is ivóvízosztással és párakapuk működtetésével segíti a városlakókat - közölte a polgármesteru hivatal sajtóosztálya június 26-án, este.
Június 27. és június 30. között a Hatvan utca és a Kossuth tér találkozásánál osztanak vizet a Karitatív Testület önkéntesei, és több helyszínen hűsítő, párásító berendezések is üzemelnek. A város arra kéri a lakosságot, hogy gondoskodjanak a megfelelő folyadékpótlásról, különös tekintettel a gyermekekre és az idősekre.
A 2026. június 27. (szombat) 00:00 órától életbe lépő hőségriasztásra tekintettel Debrecen önkormányzata június 27. és június 30. között, hétvégén és hétköznapokon 11:00 és 15:00 óra között ivóvízosztást szervez a belvárosban.
A nyári kánikulák idején a megelőzés különösen fontos, ezért Debrecen városa nemcsak vizet oszt, hanem több ponton párakapukat is üzemeltet, hogy enyhítse a hőségérzetet. A párásító berendezések a Kossuth téren, a Déri téren, a Kálvin téren, a Csapó utcán, a Tócóskertben, az Angyalföld téren és a Víztorony sétányon működnek.
A hőség enyhítése érdekében a város zöldterületeinek öntözéséről is fokozottan gondoskodnak a szakemberek. A közterületi növényzetet hajnalban vagy késő este locsolják, és kiemelt figyelmet fordítanak az automata öntözőrendszerek működtetésére. A közterületi ivókutak és szökőkutak is folyamatosan üzemelnek, segítve a felfrissülést.
Debrecen önkormányzata arra kéri a lakosságot, hogy különösen figyeljenek a gyerekekre, az idősekre, a várandósokra és a szív- és érrendszeri betegséggel élőkre. Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról, és a házi kedvencekről se feledkezzünk meg: számukra is biztosítsunk elegendő friss ivóvizet a forró napokon. Gyermeket, idős embert vagy állatot még rövid időre sem szabad parkoló gépjárműben hagyni, mivel annak utastere rendkívül gyorsan, életveszélyesen felforrósodhat.











































