Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap

Augusztus elsejétől csak hetente egyszer, szombatonként jelenik meg a Hajdú-bihari Napló – közölte a kiadó, a Mediaworks június 25-én.
A Naplóhoz hasonlóan a Mediaworkshöz tartozó vidéki lapok, így a Békés Megyei Hírlap, a Délmagyarország, az Észak-Magyarország, a Fejér Megyei Hírlap, a Kelet-Magyarország, a Napló, a Petőfi Népe, a Somogy Megyei Hírlap, a Tolnai Népújság, az Új Dunántúli Napló és az Új Néplap is hasonló sorsra jut.
A kiadó a Media1-nek eljuttatott közleményében azt írják, hogy a cél „nem kevesebb, hanem több érték biztosítása az olvasóknak”. Azt ígérik, hogy a lapok olvasmányosabbak lesznek, nagyobb hangsúlyt kapnak majd a hosszabb írások, riportok, háttéranyagok, véleménycikkek.
A Hajdú-bihari Napló első száma – akkor még Néplap néven – 1944-ben jelent meg. A szocializmus évtizedei alatt – csakúgy, mint a többi megyei napilap – a párt, vagyis az MSZMP lapja volt, tehát kiadóként a párt felügyelte. A lap 1991-ben került osztrák tulajdonba, majd a 2014-ben létrejött, kormányközeli Mediaworks magyar médiavállalat vásárolta fel.
A 2026-os parlamenti választás után kezdtek tömeges elbocsátásba a cégnél, miután az új kormány elzárta a pénzcsapot.












































