Szabadtéri tüzek szerte Hajdú-Biharban

Két személygépkocsi ütközött össze június 25-én, csütörtökön reggel Berekböszörményben, az Árpád utcában. A berettyóújfalui hivatásos tűzoltók átvizsgálták, majd áramtalanították a járműveket. Az autókban összesen ketten ültek, közülük a mentőszolgálat egy embert kórházba szállított - közölte összefoglalójában a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Beszorult alkatrész miatt kezdett el füstölni egy gép egy üzemben, Bakonszegen a Móka tanyán. A berettyóújfalui hivatásos tűzoltók egy vízsugárral lehűtötték, eltávolították a gépből, az izzó parázsló részeket, majd átvizsgálták a berendezést a füsttel telítődött épületet átszellőztették.
Számos szabadtéri tűzeset volt a vármegyében. Vasúti talpfák füstöltek Újszentmargita külterületén. Az egyeki önkormányzati tűzoltók egy vízsugárral avatkoztak be. Nyírmihálydiban, a Fürdő utca közelében égett a száraz aljnövényzet, míg Hosszúpályiban, a Nyíl utcában volt szabadtéri tűz, ahol a létavértesi önkormányzati tűzoltók avatkoztak be. Fa nyesedék kapott lángra Tégláson, a Liget utca végében, ahol négy hektáron volt tűz, a hajdúböszörményi, a nyírbátori és az újfehértói egységek több vízsugárral oltották el a tüzet, délután. Később a Sipos Sándor utcában is volt szabadtéri tűz, ahol a debreceni és az újfehértói egységek avatkoztak be.
Tiszacsegén, a Tóth Ferenc utcában avatkoztak be az egyeki önkormányzati tűzoltók, itt hulladék és a száraz aljnövényzet égett háromezer négyzetméteren. Pocsajban a Rózsa utcában mintegy ötszáz négyzetméteres területen volt szabadtéri tűz. A lángok átterjedtek egy lakatlan épület tetőszerkezetére is. A létavértesi önkormányzati és a berettyóújfalui hivatásos tűzoltók vízsugarakkal és kéziszerszámokkal oltották el a lángokat. Debrecenben, a Nagy Mihály kertben volt szükség a város hivatásos tűzoltóinak beavatkozására. Vízsugárral és kéziszerszámokkal oltották el a kétezer négyzetméteres területen égő avart.
Két alkalommal is szén-monoxid érzékelő jelzései miatt érkezett riasztás a vármegyeszékhely hivatásos tűzoltóinak. Kora délután a debreceni Kosárfonó utcában adott le jelzéseket a készülék, este pedig az Apafi utcában volt riasztás. Az egységek méréseket végeztek az ingatlanokban, és bebizonyosodott a mérgező gáz jelenléte. A gázszolgáltató szakembere a gázkazánt a szolgáltatásból kizárta. A Kosárfonó utcai ingatlan lakóját a mentőszolgálat kivizsgálásra kórházba szállította.
Teljes terjedelmében égett egy kisbusz Debrecenben, a Miklós utcában. A debreceni hivatásos tűzoltók egy vízsugárral oltották el a tüzet.






















































