MIAKÖ: többen rosszul lettek a debreceni akkumulátorgyárban

Vélhetően vegyi anyag szivárgott ki és dolgozók lettek rosszul a debreceni CATL gyárban – közölte Facebook-oldalán a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület.
Mint írják: belső forrásokból származó információk jutottak el hozzájuk a CATL akkumulátorgyár területéről, ahol június 25-én, csütörtökön délelőtt fél 11 körül incidens történt.
Úgy tudják, hogy az üzem „B” zónájának északi részén, a 4-es gyártósor mellett egy 200 literes hordóból veszélyes vegyi anyag, dietil-karbonát ömlött ki. A helyszínen tartózkodó dolgozók közül többen rosszul lettek a terjengő gőzöktől, így minden munkavállalót kiküldtek az érintett területről.
A dietil-karbonát az akkumulátorgyártásban elterjedt szerves oldószer, kulcsfontosságú komponens a lítium-ion akkumulátorok elektrolit oldatában, amelynek belélegzése súlyos légúti és szemirritációt, valamint erős szédülést okozhat, így a gyors evakuálás indokolt volt. A dietil-karbonát veszélyes anyagnak minősül, amelynél a legfőbb kockázatot a tűz- és robbanásveszély, valamint az irritatív hatás jelenti – teszik hozzá, megjegyezve, hogy az esetet hivatalosan bejelentették az illetékes hatóságoknak.
Az eset kapcsán megkerestük a mentőszolgálatot. Ha válaszolnak, frissítjük cikkünket.












































