Új elnökhelyettes a debreceni klinikai központban

Július elsejétől Illés Árpád, a Debreceni Egyetem hazai és nemzetközi szinten is elismert belgyógyász és hematológus professzora a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyetteseként is folytatja munkáját. Megbízását június 25-én, csütörtökön vette át Szabó Zoltán professzortól, a Klinikai Központ elnökétől.
Illés Árpád professzor több évtizedes gyógyító, kutató, oktató és vezetői tapasztalattal rendelkezik. Szakmai pályafutása több évtizede kötődik a Belgyógyászati Klinikához, melynek irányításában évtizedek óta igazgatóhelyetteseként is meghatározó szerepet vállal.
A Belgyógyászati Klinika Hematológiai Részlegének és az Általános Orvostudományi Kar Hematológiai Tanszékének vezetőjeként meghatározó szerepe volt abban, hogy a debreceni részleg az ország egyetlen olyan hematológiai csúcsintézményévé fejlődjön, amely a vérképzőszervi betegségek teljes ellátását biztosítja. Munkájának eredményeként a régióban rutineljárássá vált az autológ és allogén csontvelő-transzplantáció, valamint a legmodernebb, célzott sejt- és immunterápiák alkalmazása.























































