A CATL belső vizsgálatot indított

Amint arról beszámoltunk, a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület szerint dolgozók lettek rosszul a debreceni CATL gyárban június 25-én, csütörtökön délelőtt.
A CATL délután juttatott el közleményt a szerkesztőségünkhöz. Ezt alább olvashatják:
„A CATL Debrecen négyes gyártósora mellett június 25-én, csütörtökön 10:30 órakor, körülbelül 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból lefejtés közben. Az incidenst a cég szakemberei a vállalat Vészhelyzeti Cselekvési Terve alapján 5 percen belül elhárították, személyi sérülés nem történt.
A szivárgás észlelését követően a helyszínen dolgozó munkatársak azonnal értesítették a CATL Debrecen vészhelyzeti egységét és létesítményi tűzoltóságot, valamint haladéktalanul kiürítették a helységben tartózkodó személyeket. A belső protokollnak megfelelően a szakemberek tűzoltóhomokkal és abszorbens anyagokkal itatták fel a kiszivárgott folyadékot, majd azt a veszélyes hulladéktárolóba szállították és átszellőztették az érintett helységet.
Az esemény okainak feltárása érdekében vállalatunk belső vizsgálatot indított, melynek eredményeit be fogjuk építeni működési gyakorlatunkba, hogy a jövőben elkerüljük a hasonló incidenseket. A CATL Debrecen teljes mértékben együttműködik a hatóságokkal az esemény kivizsgálása során.”













































