Kozák Lucán kifogott a hetedik

Az országos csúcstartó Kozák Luca a hatodik helyen ért célba 100 méter gáton pénteken, a Boris Hanzekovic Memorial elnevezésű arany kategóriás zágrábi atlétikai versenyen.
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett és kifejezetten jó formát mutatott, május végén pedig 12.66 másodpercre javította az országos rekordot.
Idei hetedik 100 gátas futásán jól rajtolt, s ugyan az első gátakon némi hátrányba került a legjobbakhoz képest, a táv nagy részében jó tempóban futott és tartotta a távolságot. A hetedik gátba azonban kicsit beleakadt és megbillent, kiesett a ritmusból, végül így is a hatodik helyen ért be 12.87 másodperccel.
A gyakorlatilag szélcsendben (-0,2 méter/másodperc) rendezett futamot az amerikai Alaysha Johnson nyerte meg 12.43 másodperccel, ezredekkel megelőzve honfitársát, Rayniah Jonest.

























































