Mentőhelikopter szállt le a Debreceni Egyetem előtt
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sürgősségi Klinika, az Országos Mentőszolgálat földi és légi egységei, a Gyermekgyógyászati Intézet, valamint a rendőrség munkatársainak közreműködésével mentési bemutatót tartottak szeptember 29-én délután az Egyetem téren, a Kutatók Éjszakája programhoz kapcsolódóan.
Az érdeklődők testközelből láthatták, milyen az, amikor balesethez vonulnak a szakemberek. A szimuláció során egy autó vezetője rosszul lett, emiatt balesetet idézett elő, amikor egy nagy forgalmú főúton elütött egy nőt és egy gyermeket. A sérültek ellátását a Szív City alkalmazáson keresztül értesített Sügősségi Klinika munkatársai kezdték meg, majd az Országos Mentőszolgálat földi egységei folytatták azt. Közben megérkezett a mentőhelikopter, és az egyik újraélesztett személyt elszállítottak.
Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese elmondta, az intézmény valamennyi kampuszának valamennyi épülete, tanterme nyitva van, és érdekes programok várják az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján. Kiemelte, a Debreceni Egyetem a régió meghatározó intézménye, és mindent megtesznek azért, hogy nemcsak a dolgozók, de a környező lakosok ismeretét fejlesszék, a tudománynak az emberek mindennapi életében betöltött szerepét a lehető legérthetőbb módon bemutassák. – Szeretnénk mindenkit a falaink között látni, hogy megértsék, az oktatás és a tudomány kéz a kézben jár. Több mint 200 különböző rendezvénnyel, szórakoztató tudománnyal várják az érdeklődőket, bemutatva, hogy a tudomány játékosan is érthető.
Szabó Zoltán rektorhelyettes, a Klinikai Központ elnöke, a Sürgősségi Klinika igazgatója hozzátette az elmúlt években nagy erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy az orvostudományok képzése magas szinten valósuljon meg a Debreceni Egyetemen. A látványos gyakorlat során olyan helyzetet mutattak be, ami a mindennapjainkat is jellemzi, egyben felhívja a figyelmet, hogy a sürgősségi orvosszakma területén milyen összehangolt tevékenységet kell folytatni azért, hogy a betegek állapotstabilizálása minél hatékonyabb módon történjen. – Ez a bemutató arra is felhívja a figyelmet, hogy közösen kell tanulnunk, és lehetőséget arra, hogy az érdeklődők is tanuljanak, elsajátítsák azokat a fontos információkat, hogy életveszélyes helyzetben fel tudjanak lépni, segíthessenek bajbajutott embertársaiknak.