A csütörtöki ülésre visszatérve, Szabó Bence (Momentum) arról kérdezte Papp Lászlót, hogy miért tartották szükségesnek a bevezetőben említett tanulmányt közgyűlési határozat keretében átadni a vízügyi konzorciumnak (a tanulmány értéke „véletlenül” 10 millió 20 ezer forint, miközben tízmilliós értékhatár alatt a közgyűlés tulajdonosi bizottsága is rendelkezhetett volna róla). Tudni akarta azt is, hogy „milyen titkos adatgyűjtés eredményeként” tudta meg a Fidesz: nem debreceni momentumosok is segédkeznek az aláírásgyűjtésnél?
Madarasi istván szerint politikai bölcsességre van szükség
Utóbbira Papp Viktor frakcióvezető úgy reagált, a fideszes aktivisták egyszerű beszélgetések révén jutottak az információkhoz, vagyis semmi különös sem történt.
A 10 milliós értékhatárt éppen csak meghaladó tanulmány kapcsán Papp László közölte, a Civaqua olyan horderejű közügy, amelyről a közgyűlésnek a bizottságinál tágabb keretei között akartak beszélni. A polgármester megismételte a korábbi álláspontját, mely szerint a Momentum kisajátítaná a Civaquát és megtévesztik a debrecenieket az akciójukkal. Kiemelte: „logikailag nincs összerakva” az ellenzéki taktika, hiszen már jóval azelőtt bejelentette a program elindulását, minthogy az aláírásgyűjtés megkezdődött.
– Önök 2017-ben még képviselők sem voltak, amikor megegyeztünk a Belügyminisztériummal a beruházás előremozdításáról, és folyamatosan dolgoztunk a kormány támogatásának megszerzésén – dörgölte Szabóék orra alá.
Madarasi István (MSZP) a politikai bölcsesség hiányát emlegette fel annak okaként, hogy a különböző színű kurzusok soha nem voltak képesek keresztülvinni egy ilyen több cikluson átnyúló beruházást, amelyiknek egyébként nem csak Debrecen látná hasznát. Rámutatott, a mostani elképzelést közös erővel kell végigvinni, ebben a városvezetésnek és az ellenzéknek is megvan a maga szerepe.