Egy halomnyi dekadens vadbarom csak ott csinálhat karriert, ahol patakokban folyik a pia, de egy debil hatalom szesztilalmat rendel el. Történetünk 1920-ban kezdődik Atlantic Cityben, és a kétezres években végződik a baltimore-i gettóban. A legjobb sorozatok!
A sorozatokat azért szeretjük, mert a jellemeket, a karaktereket gondosan ábrázolják, nem úgy, mint egy nagyjátékfilmben, ahol a stáb nagy részével nincs idő mit kezdeni. Egy másfél órás mozi nagy társadalmi problémákat nem feszegethet, a sorozat ezt megteheti, mert lehet kegyetlenül realista és őszinte, és van rá ideje bőven. Az internet világában ráadásul nem kell egy hetet várni, vágyakozni a következő szériára, mert egy az egyben letölthető az egész évad termése.
A sorozat abszolút nőies műfaj. Volt. Hollywoodban valami ravasz logaritmusszámítással rájöttek, hogy bár arrafelé matriarchális társadalomban élnek, a férfiak ugyanakkora piacot jelentenek, így nekik is érdemes este, főműsoridőben reklámozni, ráadásul Amerikában egyre többen bele mernek szólni otthon a költekezésbe. Ezen gondolat mentén egészen kiváló sorozatok születtek a férfiaknak, vagy a kevésbé romantikázó nőknek.
Persze, tudjuk, kategorizálni egyrészt nem szép, másrészt nem igazságos. Az orientáltságokat nemi alapon asztalfiókokba gyömöszölni és azokat megcímkézni ostobaság, mert annál sokkal színesebb az isten állatkertje. Mégis, amikor a Cívishír kedvenc sorozatait állítottuk össze, a hölgyek és a férfiak listája még csak köszönőviszonyban sem volt egymással. Ezek szerint nálunk a szexuális identitás kialakulása és a személyiségfejlődés szigorúan hagyományos alapot kapott. Miután felnőtt korban azon már nem lehet alakítani, mi mégiscsak kategorizálásra kényszerülünk. Tegnap a hölgyek tobzódtak, ma a férfiakon a sor.
Íme, minden idők legjobb, férfiaknak szóló filmsorozatai a Cívishír szerint!
Boardwalk Empire
Annyi dekadens vadbarom csak ott csinálhat karriert, ahol patakokban folyik a pia, de egy idióta hatalom szesztilalmat rendel el. A kort a legapróbb részletességig bemutató film fergeteges karaktereket vonultat fel, a színészgárda több mint telitalálat, a történet lendületesen sodródó. Egyelőre 13 epizód készült el, azaz 13 óra. Simán letölthető eredeti nyelven is, magyar felirattal. Vigyázat! Nem lehet abbahagyni, és könnyen a munka, illetve a családi élet kárára mehet! Tudjuk, amihez Marftin Scorsesének köze van, az rossz már eleve nem lehet. Az Atlantic City életét bemutató Boardwalk Empire minden idők legdrágább sorozata, és szerintünk minden idők legjobbja, pedig csak egy évad futott le, de már epedezve várjuk a másodikat.
Mad Men
A reklám-marketing szakma bölcsőjében, a Madison Avenue-n járunk. Profi reklámszakemberek építenek fel egy hatalmi ágat a hatvanas években, dollármilliókkal játszadozva. A sorozat beavat minket a hőskorba, amikor a televízió forradalmasította az egész Amerikát. Ez a manhatteni feeling merőben más, mint a Szex és New York-ban ábrázolt szinglivilág. A Mad Menben nincsenek szinglik, akkor még kötelező volt a család. Feleségek vannak és gyerekek, meg természetesen szeretők, kurvák, zsidók, buzik, karrierista homofóbok, aprólékosan kimunkált jellemek. Persze mindenki visszafogottan elegáns, mert ez a legendás hatvanas évek a világ közepén, ahol patakokban folyik a whiskey, mintha szesztilalom lenne. Négy évad kultuszt teremtett, 2012-ben jön az ötödik.
The Sopranos
Talán minden idők legsikeresebb sorozata, nálunk azért került csak a harmadik helyre, mert ezzel büntetjük az alkotókat, amiért nem csináltak hetedik, nyolcadik, kilencedik, majd ikszedik évadot. Egy maffiacsalád sorsának alakulása mindig képes lekötni a közönséget, de ha egy James Gandolfini kvalitású színész turbózza fel a történetet azzal, hogy New Jersey gyilkos uraként pánikbetegségben szenved, és kénytelen kiönteni a lelkét egy pszichológusnőnek, akit hat évadon keresztül képtelen megdugni, akkor abból valami kegyetlenül jó sül ki.
Sons Of Anarchy
A sorozat belülről, a velejétől mutat be egy gengszter motorosklubot. Itt aztán marad dögivel bűn felderítetlenül, s nem mindegyik korrupt rendőr szemét és akasztanivaló. Korrupcióval és árulással átszőtt fegyverkereskedelem a charmingi vagányok és az IRA között. Néha beleköpnek a levesbe nácik, csikánók, áruló írek és magyarok. Minden életszerű, a motorosok öregesen, büszkén, lassan húzzák a gázt, ahogy az egy legendás Harley-Davidsonnal illik. Nincs benne a fizikai törvényeit meghazudtoló akciójelenet, ha valakit meglőnek, akkor az általában meghal, vagy ha meggyújtják, akkor szénné ég, és senki sem támad fel a poraiból. Katey Sagal jobb nő, mint valaha.
The Wire
Ez már majdnem egy dokumentarista sorozat a baltimore-i fekete gettóról, s az ott zajló kábítószerbizniszről, illetve a rendőri vezetők nemtörődömségéről. Megdöbbentően őszinte képet kapunk az igazságszolgáltatás és a politikai érdekkapcsolatokról, valamint az amerikai metropolisz szociográfiai viszonyairól. Azt mondják a kritikusok, hogy minden idők legrealistább sorozata. Elhisszük és ajánljuk. Minden évadban más-más ügy kerül képbe, de a rossz és a jófiúk visszatérnek.
Szavazatot kapott még, de nem került az öt legjobb közé a Californication, mert jobban hiszünk Darth Vader létezésében, mint abban, hogy egy depressziós alkoholista két hányás között rendszeresen a Vogue magazinba illő szexbombákat dug meg. A Róma az ötödik helyre eséllyel pályázott, de végül a The Wire kiszorította, mert bár baromira látványos és eszméletlenül sok munka van benne, a történelmi tényeket félválról (sem) veszi. Nagy hatással volt ránk a The Walking Dead, annak ellenére, hogy a zombiölésre nem gerjedünk. Egyetlen vígjáték kapott szavazatot, a Big Bang Theory, mert tényleg nagyon vicces és eredeti.
A Mikepércsi úton már dolgoznak is.
Pénzt fogadtak el.
Nem ez volt az utolsó ellenőrzés.
Kitüntették.
A harag vezérelte.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.05.29)