A száguldó cirkusz újdonsült világbajnoka az amerikai sprinter, Carl Lewis után kapta a keresztnevét, katolikus iskolában okították a keresztény erkölcsre és a futballabdával is jól bánt.
Hirdetés
Lewis (teljes nevén Lewis Carl Davidson Hamilton, szül: 1985. január 7.) ereiben angol és grenadai vér csörgedezik, fehér anyától és fekete apától származik. Szülei elváltak, amikor még csak két esztendős volt, tíz évig az édesanyja nevelte, utána már kizárólag az apa, Oliver Hamilton útmutatásai alapján készült a Forma-1-es karrierre. Rádiómodellezőként is tehetségesnek bizonyult, de amikor hat éves korában apuka Jézuskája hozott neki egy gokartot, a modellezésről szőtt nagyszabású tervek hirtelen a ködbe vesztek. Az apa ettől kezdve le sem vette vigyázó szemeit szeretett fiáról, akinek egyben menedzsere is lett. A szépreményű Forma-1-es karrier a középiskolás évek alatt került veszélybe, amikor az ifjú Lewis a hertfordshire-i katolikus gimnáziumban nagyon megkedvelte a futballt. Jól is játszott, kiváló csapattársa volt például az azóta már angol válogatottságig jutó Ashley Youngnak. A futballtól való fájó búcsú emléke hamar a feledés homályába merült, mert eredeti szakmájában sorra aratta a babérokat. 2000-ben maximális pontszámmal nyerte meg a gokart EB-t, s innentől már egyenes út vezetett az autóversenyzés elit kategóriájának számító F1-be.
A gokartban aratott sikerét a Manor Motorsport becsülte a legtöbbre, és versenyzési lehetőséget biztosított neki a Brit Formula Renault sorozatban. 2003-ban bajnokká avatták, majd újabb váltás, az Európai Formula 3-as bajokság következett. 2005-ös végső diadalával ezt a kategóriát is kinőtte, a GP2-ben pedig már rögtön az első évben maga mögé utasította a mezőnyt. Így 2007-ben bemutatkozhatott a Formula1-ben.
Hamilton lett az első színes bőrű pilóta a Formula1-ben, az akkori címvédő, Fernando Alonso csapattársaként a McLaren dicsőségéért hajtott. Nagy igyekezetében többször is bajszot akasztott a világbajnok csapattársával, s a szezon során azonban egyre inkább romlott a két versenyző viszonya. Formula1-es karrierjét egyébként fantasztikusan kezdte. Bemutatkozó versenyén harmadik lett, ezt további nyolc dobogós helyezés követte. A finn Kimi Raikkönen végül drámai körülmények között legyőzte a világbajnoki címért zajló versenyben, de újoncként ezzel együtt is történelmet írt a Forma-1-ben. 2008-ban immár az égiek is mellé szegődtek, és 23 évesen, 7 hónaposan és 26 naposan világbajnokságot nyert.
Rekordjai a Formula-1-ben
A legtöbb egymást követő dobogós helyezés debütáló évben: 9 Ausztrál GP 2007 - Brit GP 2007 (Az előző rekordtartó Peter Arundell, aki két dobogós helyezést szerzett egymás után debütáló évében)
A Legtöbb egymást követő dobogós helyezés brit versenyzőtől: 9 Ausztrál GP 2007 - Brit GP 2007(Ezen a rekordon Jim Clark-kal osztozik)
A legfiatalabb versenyző, aki vezette a vb pontversenyt: 22 év, 4 hónap, 3 naposan (Az előző rekordtartó: Fernando Alonso 23 év, 7 hónap, 22 nappal)
A legtöbb győzelem debütáló évben: 4 - Kanada, USA, Magyar, Japán GP 2007 (Ezen a rekordon Jacques Villeneuve-vel osztozik)
A legtöbb pole pozíció debütáló évben: 6 - Kanada, USA, Brit, Magyar, Japán, Kína GP 2007 (Az előző rekodtartók: Jacques Villeneuve és Juan Pablo Montoya , akiknek 3-3 pole pozíciójuk volt)
A legfiatalabb versenyző, aki világbajnokságot nyert: 23 év, 7 hónap és 26 naposan.