Nem okozott gondot a debrecenieknek a korábbi sikercsapat

| 2023. 03. 18. | 20:28:00
Kézilabda: megerősítette dobogós helyét a DVSC.

32-21-re legyőzte a DVSC Schaeffler az Érd együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 2023. március 18-i játéknapján.

Nem akart megszakadni a Loki, így is simán nyert a korábbi sikercsapat, jelenlegi kiesőjelölt ellen (az Érd éveken át versenyben volt a dobogóért, mígnem a túlköltekezés, a felelőtlen gazdálkodás következtében mára jóval szerényebb terveket kénytelenek szövögetni).

Kerekes Laura két talpról elért góljára kettővel válaszolt a DVSC az első öt percben; a debreceniek Gabriel - Costa, Planéta, Vámos, Bordás, Kácsor, Petrus felállásban kezdtek az Érd Arénában. A hazai oldalon a kapus Hadfi fogott több lövést, míg Gabriel nem jeleskedett, ezzel együtt a 12. percben is maradt az egál (5-5). Bordás, majd Petrus is vezetést szerzett a Lokinak, de tartották a lépést a narancssárga-feketék. Erősebb iramra is telt volna a debreceniektől, így viszont meccsben volt a távoli gólokra építő Érd (8-8, 17. perc).

Petrus egy erőszakos lefordulás után már túl éles szögben találta magát, a helyzet kimaradt, a másik oldalon Sztankovics ejtése nem: a 20. percben 11-10-re visszavette a vezetést az Érd, ha nem is sokáig. Hámori betörésekből volt eredményes, de az átlövésekről folyamatosan lemaradtak a debreceni kapusok (Gabrielt Giegerich váltotta, de a németnek sem ment jobban). 13-13-ról (25. perc) végre sikerült két góllal meglógni, sőt Hámori újabb betörésével  13-16-ra változott az állás (28. perc). Petrus okos, Hadfi lábai között bepattintott találatával a félidő végén is maradt ez a különbség.

Kácsor irgalmatlan átlövése a kapufán csattant, de pár pillanattal később ismételhetett, így debreceni góllal kezdődött a második játékrész. Sikeres védekezés után Gabriel indította Töpfnert, aki ellenféllel a nyakán is átvette a hosszú passzt, és büntetőt harcolt ki. Kácsor belőtte, így már ötgólos volt az előny (14-19, 34. perc). A debreceni vezetést a következő tíz percben sem veszélytették a fáradó hazaiak, Füzi-Tóvizi góljával, 16-24-et mutatott a tábla.

Az utolsó negyedórát már a tét nélküliség jellemezte, ennek jegyében a védekezést nem vették véresen komolyan a csapatok. A DVSC így is tizenegy góllal múlta felül az élvonaltól valószínűleg búcsúzó érdieket.

MESTERMÉRLEG
Simics Judit: – Örülök, hogy csapat ilyen szellemben játszott, az első félidei teljesítményünkre támaszkodhatunk. Persze látszott, hogy nem bírjuk végig tartani azt a szintet, hiszen meghatározó játékosaink elfáradtak.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon sokáig szoros volt a mérkőzés, ezért dicséretet érdemel az Érd. Nem úgy kezdtünk, ahogy terveztük, enerváltak voltunk a befejezéseknél. Igaz ehhez kellett Hadfi Gréta remek teljesítménye. A védekezésünk sem úgy működött, ahogy az elvárható lett volna. A második félidőben a védekezésünk összeállt, tudtunk lerohanásgólokat lőni, a szünet utáni hét kapott gól önmagáért beszél.

10. Moyra-Budaörs Handball 18 5 3 10 437 510 -73 13
11. DKKA 18 5 3 10 437 517 -80 13
12. EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 18 6 0 12 456 518 -62 12
13. Érd 18 3 0 15 437 559 -122 6
14. NEKA 17 1 1 15 394 478 -84 3

RaL

A DVSC-s Bernáth Attila Európa-bajnoki döntőt vívhat!
A debreceniek hajdúhadházi kiválósága történelmet írhat.
Több fejlesztést is átadtak Magyarhomorogon
A település mintegy 53 millió forintot nyert.
KSH: nőtt a munkanélküliségi ráta
A munkakeresés átlagos időtartama 8,9 hónap volt.
Állásbörze és felnőttképzési expó: több száz munkahelyet kínálnak
Április 26-án zárásig mintegy 30 cég és képzőhely várja a Fórum –1. szintjén az érdeklődőket.
Környezeti szennyezés miatt javasolt óvintézkedést a hajdúnánási polgármester
Aggodalomra okot adó minták a városhoz tartozó Tedejen.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.