Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nyolcmilliárdból épül a debreceni közlekedési folyosó

| 2026. 05. 13. | 12:14:28
A józsai elkerülőre az új kormánytól várják a forrás biztosítását.
Nyolcmilliárdból épül a debreceni közlekedési folyosó
Papp László és Balázs Ákos az észak-nyugati beruházás helyszínén tájékozódott (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Sajtónyilvános terepszemlét tartott Papp László polgármester és Balázs Ákos alpolgármester május 13-án, szerdán a Debrecen északnyugati határában zajló nagy beruházáson, amely az 354-es és a 33-as utak összekötésének első ütemét jelenti.

A város első embere újságíróknak kifejtette, hogy mi indokolja ezt az útépítést: a város nyugati felén lévő iparterületek, a Debreceni Egyetem innovációs parkja, a más kereskedelmi egységek és a józsai városrész által generált forgalom.

„Debrecen közlekedés-politikájának fontos törekvése, hogy olyan fejlesztések valósuljanak meg, amelyek alternatív közlekedési folyósókat teremtenek. Statisztikai adatok alapján 2010 és 2025 között a magyarországi gépjárműállomány másfél millióval növekedett, a forgalom terhe pedig a nagyvárosokra fokozottan nehezedik. Ennek figyelembevételével Debrecenben megfelelő stratégia és koncepció mentén zajlik 10 éve a közlekedésfejlesztés”

– utalt Papp László az építkezés helyszínen arra, hogy tíz éve épült meg a Balmazújvárosi utat a Vezér utcával összekötő Domokos Márton út, és most ezt folytatják másfél kilométeren, majd egy külön szintű csomóponttal a 354-es útig. Kiemelte: ez egy debreceni kezdeményezésű, de állami forrásból – mintegy 8 milliárdól – megvalósuló fejlesztés.

A polgármester reményét fejezte ki, hogy a novemberi határidő előtt átadják a beruházást, amely révén a Böszörményi út és a 35-ös út terhe jelentősen csökken, de jótékony hatással lesz a józsaiak mindennapjaira is.

„A 35-ös út kétsávosításának zajlik a tervezése, a józsai északi elkerülőnek pedig elkészültek az engedélyezési és kiviteli tervei, így az új kormánynak az első között van lehetősége forrást biztosítani ehhez a beruházáshoz”

–  üzent a minap felálló kabinetnek a debreceni elöljáró.

Balázs Ákos egy korábbi forgalomszámlálás adatait osztotta meg: csak Józsa és Debrecen között – oda-vissza – mintegy 12 ezer autó közlekedik naponta, ehhez pedig hozzá kell adni még a Hajdúböszörmény felől érkező 10 ezres autóforgalmat. Az alpolgármester szerint így érzékelhető igazán, hogy a józsai városrészre mekkora nyomás nehezedik nap mint nap. Ez indokolja, hogy mielőbb megépüljön a józsai északi elkerülő és megvalósuljon a 35-ös kétsávosítása is – így Balázs Ákos.

Cs. Bereczki Attila

További híreink
Lángokban állt egy ház Debrecenben
Lángokban állt egy ház Debrecenben
Két ember még idejében elhagyta az ingatlant.
Kellett egy kis áramszünet Debrecenben
Kellett egy kis áramszünet Debrecenben
Power Off: elgondolkodtató üzenet a digitális világ és a valódi emberi kapcsolatok viszonyáról.
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Debreceni olvasónk elégedetlen a gallyazással.
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
A debreceni közélet is megpezsdült a tervezett rekonstrukció hírére.
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Debrecenben és Létavértesen szolgált.
Gólyamentés Komádiban
Gólyamentés Komádiban
Tűzoltók segítettek.
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
A Debreceni Egyetem rektora beszélt a kötöttségekről.
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
A debreceni polgármester konzultációt kezdeményez.
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
A tiszás képviselő több fát és kevesebb térkövet szeretne a Debreceni Egyetem előtti parkban.
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Forgalmi akadályra kell számítani.
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
A Gourmet Fesztivál második napján „kíváncsiskodtunk”.
Hirdetés
Hirdetés
Foci-vb: itt az első nagy meglepetés!
Foci-vb: itt az első nagy meglepetés!
A legnagyobb esélyes nem tudta legyőzni a Zöld-foki-szigeteket.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Orbán Viktor: megkezdődött az ország kifosztása
Orbán Viktor: megkezdődött az ország kifosztása
Ezt arra mondta, hogy a kormány megszüntette a jelzáloghitelek kamatstopját.
Hirdetés
Hirdetés
Lángokban állt egy ház Debrecenben
Lángokban állt egy ház Debrecenben
Két ember még idejében elhagyta az ingatlant.
Orbán Viktor nem lehet többé miniszterelnök
Orbán Viktor nem lehet többé miniszterelnök
A debreceni Aranybika állami tulajdonná válik - ezt is megszavazták.
A Hajdúnánás 18 év után tér vissza az NB III-ba
A Hajdúnánás 18 év után tér vissza az NB III-ba
Idegenbeli bravúrral szereztek jogot a fentebb lépésre.
Gazdaság
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Bancsók Károly Tamás szerint a lemaradást nem lehet gyorsan ledolgozni, de már készülnek a rövid és középtávú tervek.
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Támogatott tartalom
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
A Tuba Tanya több, mint egy rendezvényhelyszín.
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.