Ezt már szeretjük! Magabiztos DVSC-győzelem az év első bajnokiján

| 2023. 01. 28. | 19:51:00
A debrecenieknek nagy lökést adhat a folytatásra ez a siker.

Álomkezdés! Szécsi Márk – egy nagy védelmi hibát kihasználva – már a harmadik percben beatált a DVSC idei első bajnokiján a Nagyerdei Stadionban (1–0), és ez azért esett jól az egyszeri lokista lelkének, mert az utóbbi időben meglehetősen gyatrán szerepeltek a piros-fehérek a Zalaegerszeg ellen: a legutóbbi öt találkozón csak egy pontra tellett.

Most Szécsi korai gólja megadta az alaphangot, és a Loki – amely a megszokott, őszi kezdővel lépett pályára – jóval veszélyesebben futballozott, mint a gól után némi mezőnyfölényt kiharcoló zalaiak.

A 34. percben ismét elaludt a zalai védelem, Sós iramodott kapura, ám mielőtt lövésre lendült volna a lába – immár a vendégek tizenhatosán belül – Mocsai hátulról egyszerűen fellökte. A játékvezető habozás nélkül felmutatta az egerszegi védőnek a piros lapot, ráadásul még tizenegyest is rúghatott a Loki. Ki más, mint Dzsudzsák Balázs vállalta a büntetőt, és bár a bal alsóba tartó labdájára jó érzékkel vetődött rá Demjén kapus, hárítani nem tudott (2–0).

Immár fordulás után, az 53. percben Dzsudzsák remekül futtatta a jobb szélen Szécsit, aki jól is centerezett, ám ettől még Kálnoki-Kis menthetett volna Babunski elől, ehelyett azonban csetlett-botlott, a labda pedig a macedón csatár elé került, aki közelről nem hibázott (3–0). Ezek után a tíz emberrel játszó vendégeknek vérmes reményei már nem lehettek. A DVSC is visszább kapcsolt, bár arra vigyázott, hogy kellemetlen meglepetés azért ne érje.

A 73. percben pályára lépett a hazaiaknál a két téli szerzemény, a szerb Stefan Loncsar és a horvát Antonio Mance.

Az utolsó negyedórában már említésre méltó esemény nem igazán történt, a csapatok „ölték” az időt, ha már a három pont sorsa korábban eldőlt. A DVSC rendkívül fontos győzelmet aratott, ami nagy lökést adhat a folytatásra. A Loki a következő fordulóban – február 4-én, szombaton – a Fehérvár vendégeként lép pályára.