Feminárium: fókuszban a debreceni nők

A 2024-es önkormányzati választáson a Civil Fórum Debrecen Egyesület lett a legnagyobb ellenzéki erő, és a megalakult négyfős frakcióban három nő kapott helyet. A három képviselő, Illés-Rácz Mariann, Balláné Csontos Ildikó és Badár Gyöngyi nemcsak a munkában, hanem a magánéletben is megérti egymást. – Közös pont az életünkben, hogy mind a hárman hiszünk abban, hogy a nők jelenléte az nemcsak szükséges, hanem alapfeltétele egy élhetőbb, igazságosabb, empatikusabb közéletnek, ezért úgy döntöttünk, a közéletnek ezt a fajta újragondolását a női hangokon keresztül szeretnénk elkezdeni – mondta Illés-Rácz Mariann.
Ennek okán a Civil Fórum elindít egy programsorozatot Feminárium néven, ami a párbeszédről, az inspirációról és a közösségről szól
– hangzott el a május 6-i sajtótájékoztatón. Olyan nőket szeretnének bemutatni, akik nincsenek reflektorfényben, egyszerűen „csak” teszik a dolgukat. – Küldetéstudatunk, hogy bemutassuk azokat a nőket, akik itt vannak közöttünk, ismerjük őket, és a munkájuk, gondolataik figyelmet érdemel. Hiszünk abban, hogy a közélet nemcsak a politikáról szól, sokkal inkább a kapcsolatokról, az emberi kötődésekről, és arról, hogy azoknak is lehet beleszólása a város vagy egy nagyobb közösség ügyeibe, akik nincsenek hivatalos pozícióban – tette hozzá.
Illés-Rácz Mariann kiemelte, a Feminárium részükről nemcsak egy programsorozat, hanem állásfoglalás. Hisznek abban, hogy a nők jelenlétét láthatóvá kell tenniük.
Balláné Csontos Ildikó elmondta, a Femináriumra debreceni kötődésű nőket szeretnének meghívni, olyanokat, akik lehet, nem is tudják, mennyire fontosak a közösségünknek. A Feminárium ötlete már az első frakcióülésen felvetődött, így később létrehoztak egy kuratóriumot is, ahol megtárgyalták, kik legyen a vendégek. – A rendezvényünk nyitott, bárki részt vehet rajta, a létszámnak csak a helyszín adottsága szabhat határt – tette hozzá.
– Az utóbbi időben több női beszélgetéssorozat indult, azonban ezek mögött politikai célok állnak, amitől mi mindenképp szeretnénk távol maradni – kezdte Badár Gyöngyi. – Azt is látjuk, a közéletben még mindig a férfiak dominálnak, a női jelenlét egyáltalán nem tükrözi azt, milyen súlyt visznek a nők a mindennapokban. Sokan – mint mi is – gyereket nevelnek, dolgoznak, összetartják a közösséget, teszik mindezt mosolyogva, miközben meghallgatnak másokat – sorolta.
Az első meghívott vendég Bereczki-Csák Helga lesz, a Cívishír főszerkesztője, aki első regényéről, az Utolsó utca, utolsó házról fog beszélni május 8-án 18 órától a Böszörményi út 2. szám alatti Inter Hotelben.
Az esemény Facebook-oldala ITT elérhető.






























