Előzetes egyeztetést vár el Bocskaikert polgármestere

Szőllős Sándor, Bocskaikert polgármestere a DKSI Debreceni Kerékpáros Sport és Szabadidős Ifjúsági Egyesület vezetőjének küldött levelében jelezte: az elmúlt időszakban több lakossági panasz érkezett az önkormányzathoz a kerékpárversenyek miatt.
A polgármester kiemelte, hogy a 354-es főút Bocskaikertet elkerülő szakaszán megrendezett kerékpáros események jelentősen növelik a településen áthaladó gépjárműforgalmat, valamint meghosszabbítják a környező települések közötti közlekedési időt.
A levél szerint a jelenlegi időjárási körülmények is indokolják a körültekintőbb szervezést. A napközbeni magas hőmérséklet miatt hőségriasztás van érvényben, a tartós, 30 Celsius-fok feletti melegben a napon végzett hosszabb idejű sporttevékenység – különösen kerékpározás – egészségügyi kockázatot jelenthet.
Bocskaikert önkormányzata azt kéri, hogy a jövőbeni versenyek esetében a szervezők lehetőség szerint kevésbé forgalmas időpontot – például hétvégét – válasszanak, vagy más helyszínt keressenek a rendezvények lebonyolítására.
Az önkormányzat hangsúlyozta: nem a kerékpáros események ellen emel kifogást, hanem azt szeretné elérni, hogy a rendezvények a helyi lakosság, a közlekedők és a sportolók érdekeit egyaránt figyelembe véve, előzetes egyeztetés mellett valósuljanak meg.















































