Korlátozni kell a vízfogyasztást Vámospércsen

Átmenetileg leállt a vízszolgáltatás Vámospércsen június 25-én, miután a rendkívül magas vízfogyasztás következtében a település víztároló tartálya kiürült. A kialakult helyzetről Kosztin Mihály polgármester tájékoztatta a lakosságot a Facebookon.
A közlemény szerint a Debreceni Vízmű szakemberei azonnal megkezdték a hiba elhárítását és a rendszer helyreállítását. A szolgáltatás várhatóan rövid időn belül újraindul, ezért a lakosságot nyugalomra és türelemre kérik.
A településen továbbra is I. fokú vízkorlátozás van érvényben. Ennek értelmében a lakosságot arra kérik, hogy mellőzzék a nem létfontosságú vízhasználatot, így különösen a kertlocsolást, az autómosást és a medencék feltöltését.
A korlátozás célja, hogy az ivóvízellátás minden háztartás számára folyamatosan biztosított legyen.
A városvezetés megköszönte a lakosok türelmét, megértését és együttműködését, valamint jelezte: amint újabb információ áll rendelkezésre, haladéktalanul tájékoztatják a nyilvánosságot.












































