Kondás Elemér bánta, hogy megszületett a DVSC első idegenbeli sikere!

| 2022. 11. 06. | 18:02:00
A debreceniek magabiztos győzelmet arattak a Vasas otthonában.

A Vasas vendége volt a DVSC vasárnap délután. Kondás Elemér személye különleges pikantériát adott az összecsapásnak. A Lokival veretlenül bajnokságot nyert edző ugyanis először találkozott ellenfélként a debreceniekkel, és minden bizonnyal nem olyan első félidőről álmodott, mint amilyenben része volt.

Blagojevics – miután Neofitidisz öt sárga lap miatt nem léphetett pályára – a spanyol Manriquének adott lehetőséget a középpálya közepén, és a debreceni gépezet kiválóan működött. Kezdődött minden azzal, hogy a 10. percben Dzsudzsák kissé jobbról, 25 méterről mesterien csavart a bal felsőbe szabadrúgásból (0–1). Erre mondják: az a kapus még nem született meg, aki egy ilyen lövést védeni tud…

Nem sokkal később Ferenczi varázsolta balról Szécsi fejére a labdát, utóbbi pedig a védőjétől szorongatva fejelt szép gólt. Jovának ezúttal sem volt semmi esélye (0–2). Már a 26. percben null–három lehetett volna, de tetszetős akció végén Bódi és Dzsudzsák egymást zavarták, így kihasználatlan maradt az óriási helyzet. A 38. percben azonban már nem úszta meg a Vasas a harmadikat! Bal oldali szöglet után Szécsi lefejelte Romancsuknak, aki kapásból lőtt, Jova védett, de a kipattanót Babunski közelről az angyalföldi kapuba juttatta (0–3).

Az egész első félidőben jobbára az történt a pályán, ami a debreceniek akartak. Sokkal motiváltabbnak tűntek a hajdúságiak, mint a fővárosiak, ezen túl pedig szemre tetszetős akciókat is vezettek, továbbá jól zárta csapat védekezésben, amit azért kell külön kiemelni, mert ez a DVSC leggyengébb játékeleme: a forduló előtt az egész bajnokságban a legtöbb gól kapta!

[Beillesztett cikk: Dzsudzsák meghívta a csapatot a Zsibin reggelizni]

A második félidőben a Vasas nagyobb akarattal és becsvággyal kezdett futballozni, de erre akár mérget is vettünk volna, tehát nem érhette váratlanul a fiúkat. Túl nagy nyomás azonban nem nehezedett a debreceniekre, mert a Vasasban játékában nem lehetett felfedezni túl sok kreativitást. Eseménytelenül teltek a percek, és egyre közelebb került a Loki ahhoz, hogy megszerezze idénybeli első idegenbeli győzelmét. Régóta – egészen pontosan május 3. óta – várunk arra, hogy a piros-fehérek győztesen jöjjenek haza vendégségből!

A Vasas az utolsó negyedórában már lélektanilag is lemondott arról, hogy itt neki babér terem, így kis híján unalomba fulladt a meccs. A debreceni szurkolóknak legalább ott volt vigasznak a háromgólos előny, illetve az is, hogy a Loki-győzelmet az égvilágon semmi sem veszélyeztette. A végén a széteső Vasast még ki is lehetett volna tömni, de Bárány, majd Horváth Krisztofer is elszórakozott egy-egy ziccert.

Szerdán hét közi fordulót rendeznek: a DVSC az esztendő utolsó hazai bajnokiján a Mezőkövesdet fogadja.