Hidegrázás, forró pillanatok a debreceni csatában

| 2022. 01. 23. | 20:39:00
Nem adta magát könnyen a Penszki-gárda.

31-29-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Vasas SC együttesét a K&H női kézilabda liga január 23-i játéknapján a Hódosban. Az első félidőben is érezhető volt a debreceniek játékán több kulcsjátékos hiánya, de Hornyákék így is meggyőző, ötgólos előnnyel fordultak. A második játékrész azonban roppant gyönge játékot hozott, míg a vendégcsapat összeszorított fogakkal ment az eredmény után. Tíz perccel a vége előtt a vezetést is megszerezték Penszki Gergely játékosai, de ez már eléggé felrázta a DVSC-t ahhoz, hogy Giegerich hathatós segítségével végül megnyerje a találkozót.

Túl korán elhittük

Kisasszonyos védekezést produkált az első tíz percben a Korsós-Hornyák-Szabó-Bordás-Fachinello-Arany összeállításban kezdő DVSC, nem csoda, hogy a kapuban Giegerich csak elvétve találkozott a labdával. A túloldalon a Vasas nagyon fiatal, de olyan tehetségeket is a soraiban tudó csapata, mint Kajdon, Faragó vagy Szilovics, bátran rohamozott, ám a góloktól nem nagyon tudták megóvni a kapujukat. A Loki a 10. percben átvette a vezetést (6-5), miután Hornyák előtt széles tér nyílt, majd a következő tíz percben állva hagyta ellenfelét (21. perc, 15-9, a most is jól teljesítő Korsós mattolt a szélről). Nem szaggatta az istrángot a hazai csapat, a hiányzók miatt kiismerhetővé is vált a játék, de mivel így sem okozott túl nagy gondot a gólszerzés, úgy tűnhetett, alacsony fordulatszámon sem lesz probléma (22-17-el zárult az első fele).

Nem kellett sok időnek eltelnie a második félidőből, hogy érezhetővé váljon: a Vasas lekottázta a debreceni variációkat, sokkal hatékonyabban védekezik. A negyvenedik perc környékén kettőre fogyatkozott az előny (26-24), a DVSC játéka ekkor már lényegében szétesett, labda nélkül kevesett mozogtak a hölgyek, a visszazárások elkéstek. A csetlés-botlást látva benne volt a levegőben, hogy „lesz ez még így se”, s lőn, Szilovics úgy varrta be a labdát a hosszúba (48. perc, 27-27), hogy passzív játék miatt már csak ő lőhette el, mégse sikerült megakadályozni… Egy perccel később szintén Szilovics már előnyhöz juttatta csapatát, szerencsére a másik oldalon is született gól (50. perc, 28-28).

E kiélezett helyzetben Arany és Petrus előbb elrontott, majd értékesített egy-egy ziccert, miközben a debreceni védekezés a mérkőzésen először (tíz perc sem volt hátra) az elvárható fokozatba kapcsolt. Ez már Giegerichnek is tetszett, a német kapus sorra védte Kajdon Blankáék kísérleteit, és komoly szerepe volt abban, hogy a a DVSC 31-29-re megnyerte a találkozót.

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán:
– Nem szeretnék azzal mentegetőzni, hogy több játékosunk hiányzik, vagy
közvetlenül betegségből tért vissza. Ez a teljesítmény egy percig sem elfogadható a
részünkről. Támadásban ültek a dolgok, de a védekezésünk nem volt jó.
Penszki Gergely: – Azért sajnos nem adnak pontokat, hogy várakozáson felül játszottunk.
Nagy lehetőséget szalasztottunk el, a kezünkben volt a két pont sorsa. Közel voltunk ahhoz,
hogy elkapjuk a sebzett vadat, apró nüanszok hiányoztak hozzá mindössze.