Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Győzött, de lemaradt a dobogóról a Debrecen

civishir.hu | 2026. 05. 16. | 19:05:33
A Loki spanyol edzője elbúcsúzott a klubtól.
Győzött, de lemaradt a dobogóról a Debrecen
A Loki nyert, de ez most kevés volt a bronzéremhez (Fotó: Zubák Tibor)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A DVSC számára a labdarúgó NB I 33., zárófordulójában sem volt tét nélküli az Újpest FC elleni, május 16-i, szombati hazai mérkőzés: a debreceniek győzelem esetén még reménykedhettek abban, hogy felkapaszkodnak a dobogó harmadik fokára. Ehhez azonban a Paks botlására is szükségük volt, hiszen csak így előzhették meg pontszámban a tolnai együttest. Ellenkező esetben a Loki maradt volna a negyedik helyen. Az Újpest a Debrecentől tíz ponttal lemaradva, negyven ponttal érkezett Debrecenbe. A hetedik helyen tanyázó gárda győzelemmel sem léphetett előrébb, vereség vagy pontvesztés esetén viszont – a Kisvárda eredményétől függően – akár a nyolcadik helyre is visszacsúszhatott. Minden adott volt tehát egy jó mérkőzéshez, hiszen mindkét csapatnak volt miért küzdenie.

A kezdőrúgás előtt ünnepi pillanatnak is tanúi lehetett a szépszámú közönség: az idényben nyújtott kiváló teljesítményéért Szűcs Tamás vehette át a Zilahi-díjat.

Küzdelmes, változatos, kiegyenlített és jó iramú játékot hoztak az első percek, és mivel mindkét gárda jól megszervezte a védekezését, eleinte nem alakult ki igazán veszélyes helyzet. Az irányítást mindinkább a DVSC vette át, a 8. percben Szűcsnek volt egy, a vizes, csúszós talajon veszélyesen pattogó lövése, amelyet Banai védett. 

A 11. percben azonban már megszólalt a Loki gólhimnusza: Dzsudzsák tökéletes szögletét Mejias pofozta négy méterről a hálóba (1–0).

A gól után összeszedettebben játszott az Újpest, és ha akcióból nem is, a 16. percben szabadrúgásból veszélyeztette Demjén kapuját. Bár labdabirtoklásban nem volt nagy különbség a két csapat között, az ellenfél büntetőterületét elérő akcióival a hazai gárda volt veszélyesebb. A vendégeknek is akadt villanásuk: a 25. percben Krajcsovics tűzte kapura távolról a labdát, Demjén azonban szögletre tolta.

Hosszú ideig a mezőnyben gyűrte egymást a két csapat, az Újpest olykor kemény szabálytalanságokkal tördelte a játékot. A félidő hajráját egy DVSC-helyzet nyitotta: Dzsudzsák szögletét Mejias fejelte három méterről kapu mellé. Ezután egy beadást Lang lőtt erőtlenül kapura az ötösről. 

Az egyperces ráadásban Kocsis megduplázta a Loki előnyét: Dzsudzsák kapura tekerését kifejelték a védők, a labda Komáromi elé került, ő pedig 12 méterről laposan a hálóba lőtt (2–0). 

A veszélyesebben játszó és helyzeteit jó arányban kihasználó DVSC megérdemelten vezetett a félidőben.

A második félidőre az Újpest vezetőedzője kettős cserével frissített, ami lendületesebb vendégjátékot hozott. Felváltva vezették támadásaikat a küzdő felek, mindkét csapat játékában benne volt a gól. Hét perc elteltével a debreceni csapat ragadta magához a kezdeményezést, térfelére kényszerítette a fővárosi gárdát, a játékból már csak az újabb Loki-gól hiányzott.

Az Újpest a játékbeli hiányosságait több kemény szabálytalansággal próbálta ellensúlyozni. Egy vendégszabadrúgás után Demjén óriási bravúrral védett egy közeli lövést, és ez fordulópontot jelentett: ezt követően az Újpest lett veszélyesebb. A Loki B-közép hangja azonban ekkor sem csillapodott, fény- és füstjátékkal, folyamatos énekléssel ünnepelte csapata vezetését és a várható Konferencia-liga-szereplést.

A lilák sorra vezették akcióikat, rúgták a szögleteket, a piros-fehérek védelme azonban jól állta a nyomást. A 70. perctől kijött a szorításból a DVSC, és ismét küzdelmes mezőnyjáték folyt a pályán. 

Az utolsó tíz perc még hozott izgalmat: mindkét csapatnak voltak lehetőségei, majd a 86. percben Aljosa Matko tizenegyesből szépített (2–1), miután Lang szabálytalanul szerelte Tucicot a tizenhatoson belül. 

A hátralévő idő és az ötperces hosszabbítás inkább küzdelmet, mint látványos futballt hozott, újabb gól már nem született.

A DVSC több helyzetet dolgozott ki, ezek közül kettőt értékesített, miközben a védelme is jól teljesített, így megérdemelten szerezte meg a három pontot. Mivel azonban a Paks győzött Diósgyőrben 3-1-re, a debreceni gárda a negyedik helyen zárta a bajnokságot, és ezzel jogot szerzett a Konferencia Ligában való indulásra. 

A bajnokságot a Győr nyerte, miután 1-0-ra győzött Kisvárdán, ezzel egy ponttal maga mögött tartotta a Ferencvárost, amely 3-0-ra verte otthon a Zalaegerszeget.

Mesterszemmel: 

Sergio Navarro (DVSC): - Most elbúcsúzom, a szerződésem véget ér a klubnál, és a vezetőség úgy döntött, nem hosszabbít velem. Köszönetet mondok a játékosoknak, akik elképesztően keményen dolgoztak, bátrak voltak, és úgy gondolom, egy történelmi szezont sikerült produkálni, amire a szurkolók is szívesen emlékeznek. Nagyon örülök, hogy Debrecenben élhettem családommal, és végül sikerült kivívni az európai kupaindulást. Ebben a klubban megvan a potenciál, hogy minden évben nemzetközi kupában szerepeljen. Elégedetten távozom Debrecenből, mindörökké hálás leszek a klubnak, hajrá Debrecen! Jó mérkőzést láthattunk. Nem volt könnyű találkozó, mert kényszer alatt játszottunk. A játékosok azonban nyugodtak maradtak. Voltak helyzeteink, fiatal játékosaink is jó teljesítettek a találkozón.

Szélesi Zoltán (UTE): - Gratulálok a Debrecennek az egész szezonbeli teljesítményéhez. Jó futballt játszanak, jó az irány, ahová tartanak. Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben félidőben túlságosan tiszteltük az ellenfelet, és nem az összeszokott csapat volt a pályán. Félidőben változtattam, hogy legyen agresszivitás a csapatban, jobban tudjuk megtartani a labdát. Ezek pluszt erőt adtak a csapatomnak, a cserék is jól szálltak be, voltak gólhelyzeteink. A mérkőzés végeredménye reális.

Fizz Liga, 33. forduló:
Debreceni VSC-Újpest FC 2-1 (2-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, v.: Bogár
gólszerzők: Mejias (11.), Komáromi (45+1.), illetve Matko (86., 11-esből)
sárga lap: Mejias (15.), Komáromi (78.), illetve Fenyő (38.), Ademi (53.), Matko (59.), Gradisar (94.)
Debreceni VSC: Demjén - Tercza (Szécsi, 76.), Mejias (Szakál, 82.), Lang, Guerrero - Szűcs T., Batik - Kocsis D. (Manzanara, 82.), Dzsudzsák (Szuhodovszi, 76.), Gordic (Bermejo, 71.) - Komáromi
Újpest FC: Banai - Sarkadi, Nunes, Stronati, Gergényi - Matko, Lacoux (Tucic, 81.), Fenyő (Ademi, a szünetben), Krajcsovics (Vlijter, 58.) - Maier (Mucsányi, 74.), Brodic (Gradisar, a szünetben)

A bajnokság végeredménye:
1ETO FC33209465303569
2FERENCVÁROSI TC33215767313668
3PAKSI FC331581063461753
4DVSC331411851411053
5ZTE FC33139114943648
6PUSKÁS AKADÉMIA FC33137134343046
7ÚJPEST FC33117154857-940
8KISVÁRDA MASTER GOOD33117153649-1340
9NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC331010134757-1040
10MTK BUDAPEST33911135562-738
11DVTK33610173965-2628
12KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC3364233170-3922
További híreink
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Yacouba Silue távozott Debrecenből
Yacouba Silue távozott Debrecenből
Az OFK Beograd játékosa lett.
Teljes a DVSC szakmai stábja
Teljes a DVSC szakmai stábja
A debreceni csapatot 9 fős stáb irányítja.
Szoboszlaiék nyilvános edzést tartanak Debrecenben
Szoboszlaiék nyilvános edzést tartanak Debrecenben
A jelképes árú jegyeket pénteken 12 órától lehet megvásárolni.
AZ NB I-ből igazolt a DEAC
AZ NB I-ből igazolt a DEAC
A debreceni kézisek élvonalbeli álmokat szövögetnek.
Kapusedzőt szerződtetett a DVSC
Kapusedzőt szerződtetett a DVSC
Korábban márdolgozott Debrecenben.
Intelligens és szerény – mondják az új Loki-edzőről
Intelligens és szerény – mondják az új Loki-edzőről
Bogdán Ádám szerint vonzó a debreceni kispad.
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Yacouba Silue távozott Debrecenből
Yacouba Silue távozott Debrecenből
Az OFK Beograd játékosa lett.
Teljes a DVSC szakmai stábja
Teljes a DVSC szakmai stábja
A debreceni csapatot 9 fős stáb irányítja.
Szoboszlaiék nyilvános edzést tartanak Debrecenben
Szoboszlaiék nyilvános edzést tartanak Debrecenben
A jelképes árú jegyeket pénteken 12 órától lehet megvásárolni.
Kapusedzőt szerződtetett a DVSC
Kapusedzőt szerződtetett a DVSC
Korábban márdolgozott Debrecenben.
Intelligens és szerény – mondják az új Loki-edzőről
Intelligens és szerény – mondják az új Loki-edzőről
Bogdán Ádám szerint vonzó a debreceni kispad.
Szoboszlai Dominik kétharmados győzelme
Szoboszlai Dominik kétharmados győzelme
A szavazatok több mint kétharmadát begyűjtve érdemelte ki az elismerést.
Megvan a DVSC új vezetőedzője
Megvan a DVSC új vezetőedzője
Gert Remmel megérkezett Debrecenbe.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Magyar Orbánnak: állítsa le a dezinformációs kampányt!
Magyar Orbánnak: állítsa le a dezinformációs kampányt!
A Vadhajtásokra utalt a miniszterelnök.
Hirdetés
Hirdetés
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Fának ütközött egy autó Ebes közelében
Fának ütközött egy autó Ebes közelében
Mentőhelikopter is érkezett a baleset helyszínére.
Gazdaság
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Lépésről lépésre próbálnak változtatni Komádiban
Tóth Ferenc polgármester szerint a kisvárosban a rendezettebb környezet és a szociális munka együtt hozhat eredményt.
Bojt újra elkezdett hinni önmagában
Az élet a településen ma már nem a múlt nehézségeiről, hanem a jövő építéséről szól.
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
Támogatott tartalom
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Az év legnagyobb építőanyagvására Debrecenben.
Dzsungellé változik hétvégén a villamos
Dzsungellé változik hétvégén a villamos
Maugli világa költözik Debrecen ikonikus szerelvényeire.