Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Figyelik az eladó debreceni parkolóházat

Cívishír | 2026. 05. 15. | 06:00:07
Százmilliókba kerülő szépséghiba; félezer gépkocsi elférne, mégis üresen áll.
Figyelik az eladó debreceni parkolóházat
Az Apolló-parkolóház a Miklós utcán (Fotó: Ratalics László/Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nyolcszázkilencven millió forintért hirdetik a Miklós utcai parkolóházat, amely több mint 15 éve épült, de sohasem jutott el a használatbavételi engedélyig. Az ötszáz férőhelyes épület érdekli a Debreceni Vagyonkezelőt, tárgyalások is folytak mind a megvásárlásról, mind a bérlésről, de a tulajdonos által kért árak csak ráfizetést eredményeznének a város számára. Ezért nem köttetett üzlet – tudta meg a Cívishír.

Az Apolló-parkolóház az Apolló-tömbben tervezett, a 2008-as gazdasági világválság következtében kudarcba fulladt plázaépítés keretében épült meg 2009-ben. Egy-két üzletet leszámítva más nem is valósult meg a grandiózus elképzelésekből, amely időzítése – tudhatjuk utólag – nem is lehetett volna katasztrofálisabb. Hiszen pár héttel az alapkőletétel után beütött az ingatlanpiacokat évekre kiszárító hitelválság.

A parkolóház szerkezetileg elkészült ugyan, de az üzemeltetéshez szükséges infrastruktúrára már nem volt pénz. Hosszú ideig üresen állt, 2016 körül gokartpályának használták, aztán ismét semmi. A jelenlegi tulajdonos, az Indotek – az egyik leggazdagabb magyar, Jellinek Dániel cége – az évtized vége körül tett szert a parkolóházra a Piac utca 57-61. közötti ingatlanokkal együtt. Minderről részletesen írtunk, a lényeg most az, hogy az Indotek az általa itt megvalósítani tervezett lakásépítési projektet 2025-ben eladta egy másik fővárosi ingatlancégnek, a BCC Realinvest Kft.-nek. Amikor az Indoteknél még lakásépítésben gondolkodtak, a parkolást ebben a Miklós utcai parkolóházban kívánták megoldani. Ám a BCC Realinvest már mélygarázzsal tervezi a beruházást. Ezért a szóban forgó Piac utcai területeket megvették az Indotektől, a parkolóházat viszont nem.

Inkább eladnák

Az Indotek 2025 októbere óta hirdeti az ingatlant. Az ötemeletes, 501 férőhelyes parkolóház stabilitásában és teherbírásában megfelelő. A szépséghibája az – derül ki az Indotek Group marketing és kommunikációs igazgatósága válaszából –, hogy üzemszerű működtetésre jelen formájában alkalmatlan, ahhoz költeni kellene az épület gépészeti, tűz- és biztonságvédelmi rendszereire a fizetőparkolási infrastruktúrával együtt. 

– A szükséges állagmegóvó munkákat folyamatosan elvégeztük, ezzel párhuzamosan kerestük a megfelelő üzemeltetőt a parkolóház elindításához. Sajnos nem találtunk olyan partnert, akivel mindkét fél számára elfogadható megállapodást köthettünk volna. Ennek hiányában a parkolóház megnyitása nem történt meg – tudatták a Cívishírrel, amikor arról kérdeztünk, miért hiúsult meg az általuk tervezett 2024-es elindulás.

A legfelső szinten is vannak parkolóhelyek (Fotó: Ratalics László/Cívishír)

Szerettük volna megtudni, hogy mekkora összegre lenne szükség a fizetőparkolás megvalósítására, de erre azt válaszolták, hogy az csak a hasznosítási vagy üzemeltetési modell, valamint a végleges műszaki tartalom ismeretében határozható meg. Jelezték: a parkolóház megvásárlása és üzemeltetése iránt is van érdeklődés, ők mindkettőre nyitottak, ugyanakkor az eladás elsőbbséget élvezne.

Reális árat szeretnének

Debrecen polgármesterénél is érdeklődtünk az ügyben. – Az önkormányzatot és vállalatát, a Debreceni Vagyonkezelőt hosszú ideje érdekli a lehetőség. Éveken keresztül tárgyaltunk a mindenkori tulajdonossal a parkolóház üzemeltetéséről. Azonban olyan magas bérleti díjat szabtak, amely végeredményben veszteséget okozott volna a város számára. Ezt nem vállaltuk – mondta Papp László. 

Szóba került a parkolóház megvásárlása is, de ebben sem sikerült megegyezni. Ugyanis – jelezte a polgármester – százmillió forintos nagyságrendben kellene beruházni az épületbe ahhoz, hogy a parkolás minden szempontból megfelelően funkcionálhasson. Ezzel együtt van olyan ár-érték arány, amely a vagyonkezelő és az önkormányzat szempontjából reális, elfogadható – de az messze esik a mostani 890 milliótól.

Ratalics László

További híreink
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Debreceni olvasónk elégedetlen a gallyazással.
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
A debreceni közélet is megpezsdült a tervezett rekonstrukció hírére.
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Debrecenben és Létavértesen szolgált.
Gólyamentés Komádiban
Gólyamentés Komádiban
Tűzoltók segítettek.
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
A Debreceni Egyetem rektora beszélt a kötöttségekről.
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
A debreceni polgármester konzultációt kezdeményez.
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
A tiszás képviselő több fát és kevesebb térkövet szeretne a Debreceni Egyetem előtti parkban.
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Forgalmi akadályra kell számítani.
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
A Gourmet Fesztivál második napján „kíváncsiskodtunk”.
Megújul az Egyetem tér
Megújul az Egyetem tér
A debreceni park több ütemben alakul át.
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Bancsók Károly Tamás szerint a lemaradást nem lehet gyorsan ledolgozni, de már készülnek a rövid és középtávú tervek.
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Fizetésemelés: Debrecenben is demonstráltak
Fizetésemelés: Debrecenben is demonstráltak
Sztrájkot is kilátásba helyeztek.
Felfüggesztették a devizahiteles pereket
Felfüggesztették a devizahiteles pereket
Hatályba lépett a törvény.
Cipőt hív vissza az ALDI
Cipőt hív vissza az ALDI
Határérték feletti vegyi anyagok lehetnek benne.
Hirdetés
Hirdetés
Nyuszimotor-ügy: nyomoz a rendőrség
Nyuszimotor-ügy: nyomoz a rendőrség
Hűtlen kezelés gyanúja miatt.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
A brit gyerekek nem TikTokozhatnak
A brit gyerekek nem TikTokozhatnak
Jön a világ legszigorúbb közösségimédia-korlátozása.
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Az ellenőrzések célja a közlekedésbiztonság javítása.
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Debreceni olvasónk elégedetlen a gallyazással.
Gazdaság
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Bancsók Károly Tamás szerint a lemaradást nem lehet gyorsan ledolgozni, de már készülnek a rövid és középtávú tervek.
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Támogatott tartalom
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
A Tuba Tanya több, mint egy rendezvényhelyszín.
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.