Debreceni gyerekek ezrei beszélgetnek arról, mi az: embernek lenni

Több mint ötven debreceni, fővárosi és szegedi iskolában, óvodában majdnem 20 ezer gyermek és nevelőik vesznek részt november 8-án a Debreceni Hospice Ház Alapítvány szervezésében különféle közösségi programokon az emberi méltóság jegyében.
A Méltóság Nap alkalmából a debreceni Benedek Elek Általános Iskolában többen is köszöntöt mondtak az alkalomból. Porkoláb Gyöngyi, a gyógyíthatatlan daganatos beteg méltó végnapjait segítő Debreceni Hospice Ház Alapítvány kuratóriumi elnöke a szemléletformálás fontosságát emelte ki, hozzátéve, a gyerekekkel készült interjúk rávilágítottak, kinek-kinek egyéni véleménye van a méltóság fogalmáról. De a szeretet és a figyelem – mutatott rá – visszaköszönt a gyerekek szavaiban, amikor arra kérték őket, mondják el, mi jut eszükbe a méltóságról. A gondolat jegyében („méltósággal együtt” irodalmi pályázatot hirdetnek decemberi határidővel.
Karika Rozália, a Debreceni Tankerületi Központ kabinetvezetője egy friss élményét osztotta meg a népes hallgatósággal. Látássérült gyerekekkel találkozott egy debreceni bevásárlóközpontban tartott rendezvényen, amikor egy érdeklődő fiatal azt mondta, nagyon rossz a vakoknak, hogy nem láthatnak. Mire egy látássérült gyermek azt felelte:
„Nem számít, az élet szép, és mi is nagyon szeretünk élni”.
Mindenki méltó valamire, mert az isten az életet ajándékba adja – fogalmazott Seszták István, a Hajdúdorogi Főegyházmegye főhelynöke, megjegyezve, a méltóság természetének kifejezése előtt elfogynak a nagy szavak, inkább a bennünk dolgozó érzelmek a lényegesek.
Hetei József iskolaigazgató megköszönte a diákoknak az iskola feldíszítését, hozzátéve, a méltóságra az egész emberi élet felfűzhető, hiszen a születéstől az elmúlásig rengeteg érzés köthető hozzá.
RaL









































