Gyatra kezdés után összekapta magát a Loki, és fordított!

| 2021. 01. 31. | 19:49:00
A debreceniek messze vannak még a csúcsformától.

Bűngyengén gyengén kezdett a DVSC a Siófok ellen a labdarúgó NB II. tavaszi nyitányán. A hazai pályán még százszázalékos debreceniek támadójátéka az első negyedórában értékelhetetlen volt, a védekezése pedig szintúgy. A siófokiak számára átjáróháznak bizonyult a debreceni fal, ki is alakítottak három óriási helyzetet az első 15 percben. Ezek közül egyet értékesítettek (0-1), és teljesen megérdemelten vezettek a labdát csak kereső, a pályán jobbára szédelgő hazaiak ellen.

Fél órának kellett eltelni, mire a piros-fehérek rendezték a soraikat, de ez is csak arra volt jó, hogy átvegyék a kezdeményezést, komoly helyzetet kialakítani nem tudtak a fiúk. Így pörgött le az utolsó negyedóra az első félidőben.

Szünet után rögtön egy nagy debreceni gólhelyzet láthattunk: Ferenczi bal oldali beadásáról két debreceni támadó is lemaradt, pedig a gólvonal előtt gurult végig a labda. Az 53. percben azonban már a siófokiak foghatták a fejüket, mert egy mesteri kontra végén Cipf a bal kapufát találta telibe. A Loki ezt megúszta, majd folytatta a darálást, és az 56. percben össze is jött az egyenlítés: Dzsudzsák 20 méterről, középről próbálkozott, a Balatoin-parti kapus csak kütni tudta a labdát, a kipattanóra Szécsi csapott le, majd közelről a kapuba helyezett (1-1).

A 65. percben ismét Dzsudzsák volt az előkészítő, Szécsi pedig a befejező. Előbbi – átverve a siófoki védőket, akik ívelésre számítottak – jobb oldali szabadrúgást lőtt be laposan a kapu elé, utóbbi pedig középről, 12 méterről, kapásból a léc alá bombázott (2-1). Okos és szép találat volt! A fordítás után aztán kiengedett a DVSC, amire kis híján ráfázott, ugyanis a kapufát eltaláló Cipf lövésénél Gróf már verve volt, de a labda - egy védőn megpattanva – a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A Loki közel sem játszott csúcsformában, annyi azonban mindenképpen biztató, hogy amikor nagyon kellett, akkor nagy nyomás alá tudta helyezni ellenfelét, és percek alatt fordított.