Megalakulásának 20. évfordulóját ünnepelte január 15-én a mindenki által szabadon szerkeszthető online világenciklopédia, a Wikipédia, a világ hetedik leglátogatottabb honlapja.
Az internetezők által szerkesztett webes enciklopédia 2001. január 15-én indult útjára angol nyelven, az első év végére pedig már 18 nyelven volt elérhető. Ez a szám mára 309-re bővült, így a világ egyik leglátogatottabb weboldalává és az egyik legnagyobb, leggyakrabban használt információforrásává vált. Az oldalt a kezdetektől fogva önkéntesek szerkesztik szerte a világon, minden hónapban több mint félmillióan javítják és ellenőrzik a tartalmát. A honlap 2007-ben bekerült a világ 10 leglátogatottabb weboldala közé, egyedüliként a nonprofit honlapok közül.A Wikimédia Alapítvány médiatára, a Wikimédia Commons 2004. szeptember 7-én indult el, a feltöltött fájlok száma 2016. január 13-án túllépte a 30 milliós határt, ezzel az oldal egyike lett a világ legnagyobb szabad médiatárainak. Egy felmérés szerint a fejlett ipari országokban (OECD) az emberek havonta átlagosan kilenc Wikipédia-szócikket néznek meg.
Bár a világ legnagyobb szabad médiatára nem nyereségérdekelt, az online lexikont működtető – a technikai hátteret biztosító és több mint 100 fizetett programozót alkalmazó – Wikimédia Alapítvány évente több mint 120 millió dollár adományhoz jut.
Az anya Debrecenben hunyt el, miután világra jöttek az ikrek.
Három helyi étteremben dolgozott. És csalt.
Nagykéri György 64 évesen elképesztő teljesítményekre képes.
Becsky István színésznek is jó lenne.
Sokan érkeztek az oltópontra, de szervezetten zajlott az akció.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2021.04.10)