Újpest a mumusunk

| 2009. 10. 29. | 10:55:57
Debrecen – A labdarúgó-bajnokságban péntek este rendezik a szuperderbit, azaz a bajnoki címvédő és a legutóbbi sorozatban ezüstérmes összecsapását. A 77. DVSC–Újpest következik.

A 77. bajnoki találkozó következik az Újpest és a Debrecen részvételével. Az eddig lejátszott 76 mérkőzésen 38 Újpest-győzelem, 25 döntetlen, továbbá 13 Debrecen-siker született, a gólkülönbség 168–95 az Újpest javára. A debreceni mérleg sem nekünk kedvez: 38 meccs, 14 Újpest-siker, 13 döntetlen és 11 DVSC-győzelem. A gólkülönbség: 56–56.

A két csapat gólrekordja egy 10–1 és egy 8–3, sajnos egyik sem ide. A 10–1-et az első Újpest–Lokin jegyzőkönyvezték 1943-ban, a második rossz emlékre meglehetősen közeli, hiszen alig kilenc esztendeje, 2000-ben szenvedte el a Loki a Megyeri úton.

Legutóbb 2006. november 6-án győzött z újpesti legénység Debrecenben, mégpedig 2–0-ra. A két gólszerző – Sándor György és Rajczi Péter – jelenleg is az Újpest FC játékosa.

Tény, hogy az Újpest ellen nem nagyon megy. A 2008/2009-es bajnokság őszi idényében, Debrecenben 1–1-re végeztek a felek. Simon Attila 71. percben szerzett góljával a lilák szereztek vezetést, de Oláh Lóránt hat perc múlva egyenlített. A tavaszi, Szusza Ferenc Stadionban rendezett találkozón 2–0-ra nyert a fővárosi gárda., mégpedig Kabát és Rajczi találataival. A bajnokság végén mégis a Loki ünnepelhetett...

Pénteken este a találkozót a Duna TV élőben közvetíti.