Dzsudzsák nélkül is simán nyert a DVSC idegenben!

| 2023. 04. 23. | 22:31:00
A debreceniek Zalaegerszegről hozták el a három pontot.

Szellemi vezére, Dzsudzsák Balázs állt ki a DVSC Zalaegerszegen, miután a csapatkapitányt két meccsre tiltották el a bíró sértegetéséért. A két csapat különböző célokért küzd: a DVSC a dobogóért, a ZTE pedig a kiesés elkerüléséért.

A debreceni győzelmi kényszerbe kerültek vasárnap, miután a Paks hazai pályán legyőzte a Kisvárdát, és a hajdúságiak csak három ponttal maradhattak az atomvárosiak nyomában a tabellán.

A találkozón fél óráig tulajdonképpen nem történt semmi, ami említésre méltó lenne. A csapatok mintha azon versenyeztek volna, hogy ki ad el több labdát a mezőnyben. A nem túl acélos támadásokat mindkét védelem könnyűszerrel verte vissza, kaput eltaláló próbálkozást sem jegyezhettünk fel.

Aztán szinte a semmiből, ragadozóként csapott le a DVSC egy eladott labdára a mezőnyben, és három húzásból hólt szerzett. A 34. percben Varga Kevin, Mance és Szécsi volt a labda útja, utóbbi elegánsan helyezett a zalaiak kapujába (0–1).

Három perc múlva Tajti dolgoztata meg Megyerit, aki nagy vetődéssel akadályozta meg azt, hogy a labda a bal felsőben kössön ki. Ez volt az egyetlen hazai helyzet az első félidőben.

Szünet után a DVSC gyorsan rendezhette volna az ügyet, de három nagy helyzet is kimaradt. Előbb Szécsi lövését, majd Babunski fejesét, nem sokkal később pedig Mance bombáját védte a zalaegerszegi kapus. A hazaiak nyomást akartak gyakorolni a Lokira, amelynek így esélye nyílt a kontrajátékra, és jól is dolgozta ki az akcióit a vendégcsapat, de a végén az i-re a pontot nem sikerült feltenni.

Ki lehet hagyni ennyi helyzetet büntetlenül? – tettük fel ekkor a költői kérdést, és mint később kiderült, ezúttal igen.

Iparkodott a Zete, a DVSC pedig fegyelmezetten védekezett, és várt az újabb kontrázásra, különösen azután, hogy Mancét egy gyors ember, Bárány Donát váltotta, aki az első labdaérintéséből gólt szerzett, de sajnos les miatt érvénytelenítették.

A 83. percben már teljesen szabályos találatot szerzett a fiatal debreceni! Szécsi ívelt be szabadrúgásból, Babunski két védő között fejelte tovább a labdát a zalai tizenhatoson belül, Bárány pedig remek ütemben érkezve lőtt a kapuba a kiszolgáltatott kapus mellett (0–2).

A DVSC így idén továbbra is veretlen idegenben ebben az esztendőben, már csak a hazai mérlegen kéne javítani, hogy meglegyen a hőn áhított dobogós hely és az azzal járó nemzetközi kupaszereplés!