A DVSC elverte Kondás Elemér csapatát

| 2023. 04. 02. | 22:49:00
A debreceniek egy pontra vannak a dobogótól.

A sereghajtó Vasas volt a DVSC vendége vasárnap este a labdarúgó NB I. 25. fordulójának zárómeccsén. A Loki a legutóbbi két hazai meccsét (a Ferencváros és a Kecskemét ellenit) elvesztette, így igazán ki voltunk éhezve egy hazai sikerre.

Rendkívül érdekes első félidőt láttunk. Először is világossá vált, hogy a Kondás Elemér edzette Vasas miért az első számú kiesőjelölt. Az angyalföldiek középpályáján úgy rohant át a DVSC, mintha nem is lenne ott senki. Ehhez képest több mint fél órát kellett várnunk a gólra. Addig ugyanis rendre rosszul döntöttek piros-fehérek a Vasas kapuja előtt. A 34. percben már minden összejött: Dzsudzsák, Szécsi és Varga Kevin között járt lábról lábra a labda, utóbbi pedig feltette az i-re a pontot (1–0) a Vasas-védelem asszisztálása közepette. Lendületben maradt a Loki, és Dzsudzsák, valamitn Varga Kevin kaparta ki a gesztenyét tíz perc múlva a horvát Mancénak, aki 16 méterről lőtte ki a bal felsőt (2–0).

A DVSC még rúghatott volna, igaz, kaphatott volna is az első 45 percben. A Loki-nevelés Balogh Norbert például két ziccer is elpuskázott, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy Milosevics kapus védett bravúrosan, de a lényeg ugyanaz: a debreceni védelem sem állt a helyzet magaslatán, könnyen kerültek helyzetbe a fővárosiak is.

Éppen ezért a kétgólos előnyre nem szabad ráülni! – jött a jó tanács a szünetben.

A gól ellen ezen az estén beoltott Baloghot le is cserélte Kondás Elemér, de még mielőtt az új embere bemelegedett volna, megkapta a harmadik gólt is a Vasas. Ez az akció is Dzsudzsáktól indult, majd Szécsi szolgálta ki Varga Kevint, aki kíméletlenül bevágta közelről (3–0). Varga 49 perc játék után két gólnál és egy gólpassznál járt!

A háromgólos előny birtokában visszább vett a tempóból a Loki, és hagyta a Vasast játszani. A 72. percben ezért kapott góllal fizetett. Bereczet Manrique lökte fel a debreceni tizenhatoson belül, amiért a bíró habozás nélkül tizenegyest ítélt. A sértett értékesítette a büntetőt (3–1), némi reményt adva az angyalföldieknek az utolsó húsz percre. Mentek is előre becsülettel, de szerencsére a debrecenieknek helyén volt az eszük, és a végén kapusbarvúr mentette meg a Vasast a negyedik góltól.

Így a DVSC a várakozásoknak megfelelően, magabiztosan győzte le fővárosi riválisát, amelynek a sorsa ezzel a vereséggel alighanem megpecsételődött. A DVSC egy pontra közelítette meg a dobogót, és a következő fordulóban Mezőkövesdre látogat.