DVSC: pontszerzés Újpesten, emberhátrányban

| 2023. 03. 05. | 21:20:00
A debreceniek szinte végig védekeztek.

Újpesten lépett színre vasárnap a DVSC, amelynek meglehetősen ritkán terem babér a Megyeri úti stadionban. Összesen négy debreceni győzelmet tudtak feljegyezni a krónikások, a legutóbbi Loki-siker is majd’ egy évtizede, 2013-ban született Újpesten.

Röpke 8 perc alatt háromszor passzolták el magukat a saját térfelükön a piros-fehérek, de szerencsére az újpest egyik lehetőséggel sem tudott élni. A 10. percben azonban már saját magától dolgozott ki helyzetet a lila-fehér együttes, amely agilisabban játszott, mint hajdúsági ellenfele. Aztán mégis a piros-fehérek szereztek vezetést. A 17. percben a görög Kiziridisz jobbról Babunskit kereste a labdával, de a menteni próbáló Pauljevics megelőzte a macedónt és a saját kapujába „helyezte”’ a labdát (0–1).

Sajnos a továbbiakban sem szoktak le az eladott labdákról a debreceniek, így egyre többször hozták magukat nehéz helyzetbe. Igaz, a lilák sem tündököltek, akik egy eladott labda miatt kerültek kis híján kétgólos hátrányba: Dzsudzsák a 27. percben már csak a hazai kapussal állt szemben, de nem tudta becsapni. A 32. percben már a túloldalon jegyezhettünk fel nagy helyzetet: a debreceni védők szorításában Mudrinsznki fejelt, de Milosevics a helyén volt.

Az ikszedik, hátul eladott labdáért már súlyos árat fizettek a debreceniek: a 37. percben Mudrinsznki lőtte ki a bal alsót 14 méterről (1–1). A játék képe alapján egyáltalán nem volt érdemtelen az újpesti egyenlítés, hiszen a lilák az első félidőben végig mezőnyfölényben játszottak, sokkal kezdeményezőbben futballoztak, mint a vendég piros-fehérek.

Szünet után minden úgy folytatódott, ahogy az első játékrész végén abbamaradt: az Újpest támadott, a DVSC pedig a saját térfelén kényszerült védőmunkára. A debreceni passzivitás oka a hét közi, csütörtöki kupameccs lehetett, talán túl sokat kivett a végül 3–1 re elbukott negyeddöntő a fiúkból.

A 60. percben Manrique utolsó emberként rántotta le Csobothot, ezért Karakó játékvezető habozás nélkül kiállította. Ezek után már a pontszerzés is nagyon nehéz feladatnak ígérkezett.

Emberhátrányban bunkerfocira váltott a DVSC, majd Dzsudzsákot és Kiziridiszt Szécsi, valamint a nigériai Ojediran váltotta, de semmivel nem lett jobb a helyzet debreceni szempontból, mert továbbra is nagy nyomás nehezedett a Lokira. Milosevicset alaposan megdolgoztatták a lilák, de ő állta a sarat.

A 85. percben valamelyest csökkent a nyomás, és ekkor kezdtünk reménykedni, hogy legalább a pontszerzés sikerül a mieinknek. A ráadás perceiben azonban már minden lila támadott, és minden piros-fehér a tizenhatoson belül védekezett, de gól nem esett, így a Loki kiharcolta a pontszerzést. A játék képe alapján ez az eredmény a DVSC-re nézve abszolút hízelgő.