Bosszúság: a hosszabbításban maradt alul a DEAC Szegeden

| 2022. 02. 16. | 20:58:00
A debreceniek hullámzó mérkőzésen kaptak ki.

A régi-új edző, Berényi Sándor Szegeden küldte harcba legénységét a kosárlabda NB I. szerdai játéknapján. A DEAC legutóbb könnyed győzelmet aratott az Oroszlány ellen, és bíztunk benne, hogy a Szedeákot is legyőzi.

Az első negyedben a debreceniek jöttek jobban a triplaesőből, és hatpontos előnnyel zárták a játékrészt. A Szeged azonban gyorsan fordítani tudott a második negyedben, elsősorban Persons és Bognár ponterős játéka révén. A debreceniek a meccs ezen szakaszában igazságosan osztoztak a pontokon, azaz mindenki odatett egy kicsit. A fordulatokban gazdag játékrészt azonban hét ponttal elbukta a DEAC.

A harmadik negyed elején két Polyák-triplával tartotta a lépést a debreceni együttes. A hazaiaknál az Persons továbbra is elemében volt, de a DEAC amerikaija, Thames is megrázta magát, és ismét sikerült átvenni a vezetést. Majd újra a Tisza-partiaknál volt az előny. Itt egy kosár, ott egy kosár! – ennek a jegyében telt a harmadik negyed, azaz a lényegi kérdésben a döntés az utolsó játékrészre maradt.

A negyedik negyedben a játék képe sokáig nem változott, hol egyik, hol a másik csapat járt előrébb. Aztán a hajrához közeledve a hazaiak tudtak ritmust váltani, és elmentek hét ponttal. Drenovac pontjaival próbált felzárkózni a DEAC, és két perccel a vége előtt utolérte a Szedeákot (84-84). A végjáték rendkívüli izgalmakat hozott, de a rendes játékidőben nem jutottak döntésre a felek, pedig a debreceniek a vége előtt néhány másodperccel három ponttal vezettek, így hosszabbítás következett. A ráadásban is felváltva estek a kosarak, de a vége a hazaiaknak sült el jobban, így megnyerték a találkozót.