Így kell elverni a Fehérvárt! - a debreceni kosarasok megmutatták

| 2021. 10. 01. | 21:56:00
A DEAC eddig tökéletes a bajnokságban. Szombaton futballban rendeznek Debrecen-Székesfehérvár derbit.

A nagyon gyenge napot kifogó, sérülésekkel teli Alba Fehérvárnak esélye sem volt a DEAC ellen a férfi kosárlabdázók élvonalának debreceni találkozóján.

Nagyon sima első negyed után (34-16) a másodikban sem lassított a DEAC a sok hibával, enerváltan játszó, Vojvodát nélkülöző vendégek ellen. A 2. negyed elején már 20 pont fölé nőtt a különbség. A hazaiak mindkét palánk alatt uralták a játékot, és a kezek sem remegtek meg; közelről, távolról egyaránt sültek a dobások. Aska kifejezetten elemében volt, de a szlovén Lapornik is magabiztosan célzott távolról. Topics mester bátran nyúlhatott a kispadhoz is, pihentetve a kulcsjátékosokat, a cserék is remekül álltak bele a játékba. A szünetre 26 pontos debreceni vezetéssel (60-34) mentek a csapatok.

A 3. negyedben kiegyenlítettebbé vált a játék, ehhez az is kellett, hogy leállt a debreceni pontgyár, több lett a hazai hiba, fellazult a védekezés, de a magabiztos előny így is maradt (74-54). A játék képe a záró negyedben sem változott, az előzetesen rangadónak várt mérkőzés könnyed edzőmeccsé szelídült.

A Debrecen harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte, erre szokták mondani: biztató kezdés!