DVSC-FTC: amikor a vereségért is hajtani kell

| 2022. 03. 23. | 20:23:00
Nem forgott veszélyben a bajnok győzelme.

29-23-ra kikapott a DVSC Schaeffler az FTC-Rail Cargo Hungariától az elsőosztályú női kézilabda bajnokság 19. fordulójának március 23-i játéknapján a Hódosban. A bajnok győzelme, így a papírforma nem forgott veszélyben; a Loki szűk negyedórán át tudta tartani a lépést zöld-fehérekkel, akik ötgólos előnnyel fordulhattak. A második játékrészben nagyon hajtott a DVSC, becsülettel küzdöttek Kovácsék, de az utolsó percek is jobban sikerültek a vendégek számára, akik így hat góllal – megérdemelten – arattak sima, de melós győzelmet a cívisvárosban.

Hamar kijött a klassziskülönbség

Nagyjából az első félidő feléig bírta a bajnok tempóját a Loki (7-7, 14. perc); tíz perc után Jezsikavát ölben kellett levinni, a fehérorosz átlövő bokája letapadhatott egy betörési kísérlete során. Az ő kiválása támadásban és védekezésben rendkívül érzékenyen érintette a debrecenieket, hiszen a felnőtt pályája elején járó Poczetnyik Lucának kellett helyettesíteni a rutinos légióst. Az első játékrész közepén „elszaladt” a gyorsabban, jobban kézilabdázó Fradi (7-10, 16. perc), majd birkozással teltek a percek. Az adok-kapokból a vendégek bontakoztak ki jobban, szélsebes gólokkal büntetve Szabó Nináék labdaeladásait. A ké hazai szélső, Petrus és Costa hatékonyak voltak Janurikkal szemben, a többiekről ez már kevéssé mondható el, de hát Edwigével, Bölkkel, Stollével találkozni nem éppen babazsúr. Itana Grbic, a Fradi montenegrói irányítója többször alaposan megkeverte a Loki védelmét. A félidei17-12-es zöld-fehér vezetés nem sok jót ígért.

A második harminc percben a Fradi sokáig legalább öt gólon tartva ellenfelét magabiztosan menetelt a bajnoki pontok megszerzése felé, a csapatok közti klassziskülönbség alapján pedig nem is lehetett ennél sokkal magasabb elvárásunk. Így aztán kellemes meglepetésként hatott, hogy a szurkolók biztatásától kísért piros-fehérek az utolsó tíz perc megkezdése előtt három gólra faragták a hátrányt nagy hajtással, és egy bravúros Vámos Petra-betöréssel (sajnos, közben Petrus Mirtill is megsérült, Malestein szabálytalansága közrejátszhatott, hogy a balszélső rosszul fogott talajt).

Az FTC a hazai rohamok ellenére egy pillanatra sem ingott meg, helyette hideg fejjel értékesítettek saját térfélről egy oldaldobást (üres kapu), majd a legvégén Janurik is hasonló szituációban szerzett találatot – az utolsót ezen a sima meccsen. Pont nincs, de a becsület legalább megmaradt.

Szilágyi Zoltán: – Az első félidben puhányok voltunk védekezésben, túlságosan tiszteltük a Fradit. Szünet után feljavult a védelmünk, sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe, a meccs kritikus pillanataiban azonban sokat hibáztunk.
Elek Gábor: – Az első félidőben nagyobb volt az előnyünk, mint a legutóbb a Loki ellen. A második játékrészben viszont sokat hibáztunk. Nem volt könnyű ez a mérkőzés, a kulcspillanatokban kevesebbet hibáztunk, mint ellenfelünk.