A debreceni pokolban egy gól nem hátrány

| 2016. 10. 16. | 15:03:00
Jövő szombaton remegjen meg a franciák keze a Hódosban!

Az európai kupaporondra ismét kilépő DVSC idegenben egy góllal kikapott a női kézilabda EHF-kupa második fordulójának első mérkőzésén.

Az eredmény több mint biztató a jövő heti hazai visszavágó előtt. A legjobb 32 közé jutásért zajló párharc második mérkőzését jövő szombaton 21 órától rendezik Debrecenben.

NŐI EHF-KUPA
2. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
1. MÉRKŐZÉS

NANTES LAHB (francia)–DVSC-TVP 24–23 (12–14)
Nantes 3800 néző. Vezette: Braseth, Sundeth (norvégok)
NANTES: CALLAVÉ – Escribano 2, Sztoiljkovics 2, Mandret 1, COATANEA 3, CLAVEL 3, HOLTA 11 (4). Csere: Pierson (kapus), Chesnau, Marchal, Ekoh 1, Ahanda 1. Edző: Jan Basny
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, PUNYKÓ 3, Garbuz 2, SIRIÁN 4, JEZSIKAVA 4, Kelemen 2. Csere: LAJTOS (kapus), SISKA 4 (4), Tóth M., Deszpotovics 1, Csáki, Marincsák 1. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 6–4. 17. p.: 6–7. 22. p.: 7–10. 29. p.: 12–12. 35. p.: 16–15. 44. p.: 20–18. 52. p.: 20–21
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4

Jan Basny: – Örülök, hogy ilyen jó mérkőzést láthatott közönségünk. A továbbjutás kérdése még teljesen nyílt, az a csapat léphet majd a következő fordulóba, amelyik kevesebbet hibázik a visszavágón.
Tone Tiselj: – Ez volt a csapat első mérkőzése Európában, s az eredménnyel elégedett lehetek, bár azt meg kell jegyezni, hogy ennél sokkal jobban is tudunk játszani. Ez volt az első félidő, s ha levonjuk ennek a találkozónak a tanulságait, kijavítjuk hibáinkat, akkor továbbjuthatunk Debrecenben.