Újabb két magyar érem! Varga Ádám és Kopasz Bálint is dobogós

MTI | 2024. 08. 10. | 13:28:13
Remekeltek kajak egyes 1000 méteren.
Varga Ádám (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett augusztus 10-én kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián. A tokiói játékok első és második helyezettje, Kopasz és Varga egymás mellett ment az 5-ös és a 4-es pályán. A táv nagy részében Kopasz állt úgy, hogy jó hajrával akár ismét győzhet, de a legjobban a cseh Josef Dostal osztotta be az erejét. Az elején nagy tempót diktáló portugál Fernando Pimenta visszaesett, Varga viszont a negyedik-ötödik helyről hatalmasat hajrázott, elment Kopasz mellett is és csak kis különbséggel maradt el a cseh győztestől.

Harmadszor fordul elő a mostani olimpián, hogy két magyar dobogósa van egy számnak. Előzőleg ezt nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid, illetve női kajakban a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra és a Pupp Noémi, Fojt Sára páros hozta össze.

Varga és Kopasz a magyar küldöttség 17. és 18. érmét szerezte a párizsi olimpián.

Negatív rekord: rengeteget késnek az InterCity-k
Idén júliusban a feláras vonatok mindössze 36,38 százaléka volt pontos.
Párizs 2024: ötödik helyen végzett a női vízilabda-válogatott
Ötméteresek döntötték el az összecsapás végeredményét.
Maradt egy-két lezárás a debreceni felüljárón
A csatornaszemek és az aknafedők bosszankodásra adhatnak okot.
Sörözés a debreceni teraszokon – mondhatják, hogy gyorsan idd meg?
Fokozott ellenőrzések és eltérő nyitvatartási idők a belvárosban.
Kiderült, mennyiért vették meg a debreceni „Napló-székházat”
Önkormányzati cég a vevő, a szerkesztőség már elköltözött.
Több mint százmillióból vásárol vízmonitoring eszközöket Debrecen
A Környezeti Ellenőrző Rendszer (KER) célja a természeti értékeink megőrzése, a debreceniek jóllétének és biztonságának szolgálata.