Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Újabb fájó vereséget szenvedett a DVSC

| 2025. 04. 13. | 15:55:37
A debreceniek olyan meccset buktak, amit meg is nyerhettek volna.
Újabb fájó vereséget szenvedett a DVSC
A debreceniek (feketében) továbbra is nagyon nehéz helyzetben vannak (Fotó: dvsc.hu)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A kiesés elől menekülő DVSC az Újpest vendége volt április 13-án, vasárnap délután. A Szusza-stadionban története során nem sok babért termett a debreceni együttesnek, most azonban esély mutatkozott a három pont megszerzésére, hiszen a lilák idén még nem nyertek bajnokit.

A 8. percben megfagyott a vér a debreceniekben: Brodic ugratta ki Beridzét, aki pontosan adott középre, ahol Karamoko 10 méterről a kapuba lőtt. A játékvezető megadta a gólt, de a VAR-vizsgálat megállapította, hogy lesből született.

Kiegyenlített játékot láttunk, mindkét gárda nagy elánnal futballozott, helyzetekig azonban jutottak el. A félidő hajrájában nehezedett kisebb nyomás a debreceniekre, akik azonban megnyerték a fejpárbajokat a beívelt labdák után. Ugyanakkor a DVSC beadásait is könnyűszerrel hatástalanították a lilák.

Egy lesgól, és más semmi – így foglalható össze tömören az első 45 perc.

A szünetben két cserét is végrehajtott a Nestor El Maestro: Szuhodovszky helyett Maurides, Szűcs helyett pedig Djurasek állt be. Az új emberek talán labdához sem értek, amikor vezetést szerzett az Újpest, és most nem volt szükség a VAR-ra sem. A 48. percben Rasak nagyszerű mélységi passzal ugratta ki Beridzét, aki Castegrent megverve lőtt a debreceni kapuba (1–0).

A gól után nem sokkal a DVSC-nek kényszerű cserét kellett végrehajtania: a szünetben beállt Djurasek megsérült, Dzsudzsák váltotta.

Az Újpestet feldobta a vezető gólja, a Lokit pedig kizökkentette a ritmusból, és jött a második haza találat. Az 58. percben egy kipattanó labdát Rasak lőtt vissza, a labda Langon megpattanva került a debreceni kapuba (2–0).

A DVSC öt perc múlva szépített! Youga jobb oldali, nagy bedobása után Bárány három újpesti védő gyűrűjében előbb átvette a labdát, majd a kapuba vágta (2–1). A 70. percben centikre volt a Loki az egyenlítéstől: Maurides fejessel a jobb kapufát találta telibe.

Az utolsó 20 percben a DVSC mindent megpróbált, de nem járt sikerrel. Az Újpest az időhúzásban jeleskedett, a percek pedig – debreceni szempontból – gyorsan lepörögtek. A piros-fehérek vereséget szenvedtek, noha az ellenfél ezúttal sem volt semmivel jobb. Amennyiben a Nyíregyháza az esti mérkőzésen legyőzi a Fehérvárt, a hajdúságiak ismét a kiesőhelyen találják magukat.

Labdarúgó NB I., 27. forduló:
Újpest–DVSC 2–1 (0–0)
Szusza-stadion, 5502 néző. Vezette: Rúsz M.
Újpest: Piscitelli – Nunes, Duarte, Fiola – Bese, Lacoux, Rasak, Gergényi – Beridze (Ljujic, 66.), Brodic (Kaczvinszki, 86.), Karamoko (Horváth K., 75.). Vezetőedző: Bartosz Grzelak.
DVSC: Pálfi – Szécsi, Castegren (Kocsis D., 75.), Lang, Hofmann, Vajda – Szűcs T. (Djurasek, 46., Dzsudzsák, 53.), Youga, Szuhodovszki (Maurides, 46.) – Bárány, Domingues. Vezetőedző: Nestor El Maestro.
Gól: Beridze (48.), Rasak (57.), illetve Bárány (62.).
Sárga lap: Brodic (20.), Gergényi (91.), illetve Youga (11.).

További híreink
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Demjén Patrik távozik Debrecenből - írják.
Marad Debrecenben az orosz csatár
Marad Debrecenben az orosz csatár
Olyan régóta itt él, hogy már nem is számít légiósnak.
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
A Nagyerdei Stadionban eddig négy találkozót vívtak a magyarok.
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Rotem Keller 2022-ben megfordult a DVTK-nál.
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
A kameramozgató rendszer egyik motorja gyulladt ki.
Szűcs Tamás: kirázott a hideg a tele lelátótól
Szűcs Tamás: kirázott a hideg a tele lelátótól
A válogatottban nincs barátságos mérkőzés - így a debreceniek középpályása.
Rajt a foci-vb-n: ismét Magyarország nélkül
Rajt a foci-vb-n: ismét Magyarország nélkül
A magyarok - mint 1986 óta mindig - sikertelenül zárták a kvalifikációt.
Megszenvedett a győzelemért a magyar válogatott Debrecenben
Megszenvedett a győzelemért a magyar válogatott Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Társukat gyászolják a debreceni ultrák
Társukat gyászolják a debreceni ultrák
Orbázi Csaba 47 éves korában hunyt el.
Csalódás: nem kaptak szabadkártyát a magyarok
Csalódás: nem kaptak szabadkártyát a magyarok
Lemaradtak a világbajnokságról.
Hetényi Zoltán marad a DEAC kapujában
Hetényi Zoltán marad a DEAC kapujában
Vannak még tervei Debrecenben.
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Demjén Patrik távozik Debrecenből - írják.
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
A Nagyerdei Stadionban eddig négy találkozót vívtak a magyarok.
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Rotem Keller 2022-ben megfordult a DVTK-nál.
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
A kameramozgató rendszer egyik motorja gyulladt ki.
Szűcs Tamás: kirázott a hideg a tele lelátótól
Szűcs Tamás: kirázott a hideg a tele lelátótól
A válogatottban nincs barátságos mérkőzés - így a debreceniek középpályása.
Rajt a foci-vb-n: ismét Magyarország nélkül
Rajt a foci-vb-n: ismét Magyarország nélkül
A magyarok - mint 1986 óta mindig - sikertelenül zárták a kvalifikációt.
Megszenvedett a győzelemért a magyar válogatott Debrecenben
Megszenvedett a győzelemért a magyar válogatott Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Társukat gyászolják a debreceni ultrák
Társukat gyászolják a debreceni ultrák
Orbázi Csaba 47 éves korában hunyt el.
Miskolcról Debrecenbe: a Loki szerződtette Macsó Mátét
Miskolcról Debrecenbe: a Loki szerződtette Macsó Mátét
A fiatal középpályás aláírta a szerződését.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Országos választmányt tart a KDNP
Országos választmányt tart a KDNP
Napirenden a tisztújítás elrendelése.
Hirdetés
Hirdetés
Jön az év első tartósabb kánikulája
Jön az év első tartósabb kánikulája
30-35 Celsius-fokra készülhetünk.
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Önkormányzati képviselőként továbbra is a helyieket szolgálja – írta.
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
A munkavállalók már rugalmasabb és kiszámíthatóbb munkahelyi környezetben mehetnek nyaralni.
Gazdaság
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.