Tüntettek az olasz vízilabdázók

mti | 2024. 08. 09. | 19:28:36
A magyarok elleni meccsen történteket még nem tudták megemészteni.
Nagy csatát hozott az olasz-magyar (Fotó: MTI)

Ritkán látható jelentek zajlottak le augusztus 8-én, pénteken a Paris La Défense Arénában, ahol az olasz és a spanyol válogatott találkozott egymással az 5-8. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén.

Az olaszok két nappal korábban ötméteresekkel vesztették el a magyarok elleni negyeddöntőt, a találkozón óriási botrány tört ki, amikor a játékvezetők a második negyedben brutalitás miatt kiállították Francesco Condemit, aki egy lövés közben véletlenül eltalálta Jansik Szilárd arcát, akinek felszakadt a szemöldöke.

Az eset miatt elvették az olaszok gólját, a magyarok kaptak egy büntetőt - melyet Manhercz Krisztián belőtt - és négy percre emberhátrányba kerültek. Az olaszok ugyan jól átvészelték ezt az időszakot, a negyedik negyedben vezettek is, de végül alulmaradtak Vogel Soma bravúrjai miatt.

Az olaszok az eset után megóvták a mérkőzést, amit gyorsan elutasítottak, a válogatott azonban pénteken a spanyolok elleni összecsapásra sem felejtette el a történteket és "akciót" indított:

az olaszok a himnuszok alatt a zsűrinek hátat fordítva álltak fel, majd a ráúszásra éppen Condemit - akinek automatikus eltiltását a nemzetközi szövetség eltörölte - állították oda. A spanyolok nem is indultak el labdára, Condemi pedig ezt követően kiült a kispadra, és felöltözött, nem is játszott már egy másodpercet sem. A jelképes tiltakozásnak ezzel még nem volt vége, az olaszok az első négy percben gyakorlatilag nem voltak hajlandóak támadni, védekezésben pedig mindig egy ember kiúszott ahhoz a kötélhez, ahol a kiállított játékosokok várakoznak.

Ebben az időszakban az olaszok háromgólos hátrányba kerültek, végül 11-9-es vereséget szenvedtek, így csak a hetedik helyért játszhatnak a francia fővárosban.

A szoboszlói teniszező megnyerte a hamburgi tornát
Bondár Anna a nem hivatalos élő WTA-világranglistán a 78. helyre jött fel.
Negatív rekord: rengeteget késnek az InterCity-k
Idén júliusban a feláras vonatok mindössze 36,38 százaléka volt pontos.
Maradt egy-két lezárás a debreceni felüljárón
A csatornaszemek és az aknafedők bosszankodásra adhatnak okot.
Sörözés a debreceni teraszokon – mondhatják, hogy gyorsan idd meg?
Fokozott ellenőrzések és eltérő nyitvatartási idők a belvárosban.
Kiderült, mennyiért vették meg a debreceni „Napló-székházat”
Önkormányzati cég a vevő, a szerkesztőség már elköltözött.
Több mint százmillióból vásárol vízmonitoring eszközöket Debrecen
A Környezeti Ellenőrző Rendszer (KER) célja a természeti értékeink megőrzése, a debreceniek jóllétének és biztonságának szolgálata.