Ezért jó választás egy kéttannyelvű magániskola

A gyermekek fejlődésében a szülőknek, a családi értékeknek bár hatalmas szerepe van, de ugyanekkora jelentőséggel bír az is, hogy a csemeték milyen oktatásban részesülnek.
Az iskolai évek ugyanis a gyermekkor meghatározó részei, így könnyen belátható, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy azt a napi 7-8 órát milyen közegben töltik, és hogyan foglalkoznak velük közben.
Az állami oktatás hazánkban ma sajnos ezer sebből vérzik, így nem csoda, ha egyre több szülő néz alternatív lehetőségek után, és vesz részt például a Brit-Magyar Iskola információs délutánján.
Egy kéttannyelvű magánintézmény ugyanis rengeteg lehetőséget tartogat a diákok számára, melyek által később könnyebben boldogulhatnak majd a nagybetűs Életben. Nézzünk is pár példát!
Magabiztos nyelvtudás
Míg hazánkban az idősebb generáció (ha például a 40 év felettieket nézzük) körében szinte ritkaságszámba megy, ha valaki folyékonyan beszél angolul, addig a mai gyermekek esetében ez mondhatni már alapelvárás lesz, mire bekerülnek a felsőoktatásba vagy a munkaerőpiacra.
Érdemes tehát a nyelvtanulást minél korábban elkezdeni, hiszen a kicsik agya még sokkal képlékenyebb, pláne ha a száraz magolás helyett hatékony pedagógiai módszerek segítik őket.
Egy kéttannyelvű iskolában sokkal nagyobb hangsúlyt helyeznek a nyelvórákra, mint egy normál tantervű intézményben, ahol jó, ha heti 3-4 angolóra van. Itt az angol nyelv a mindennapok szerves részét képezi, hiszen a diákok bizonyos tantárgyakat iyen nyelven tanulnak, illetve anyanyelvi tanáraik is vannak, akikkel bizony csak angolul tudnak kommunikálni, így sokkal intenzívebben használják majd a nyelvet.
Mindez azt eredményezheti, hogy például már egy nyolcadikos diák is B2 szinten tud angolul.
Modern oktatási eszközök, igényes környezet
Hiába dolgoznak egy iskolában lelkiismeretes pedagógusok, ha csak elavult segédeszközökkel tudnak oktatni, és maga az épület állaga is olyan, hogy a gyerekek nem érzik benne komfortosan magukat.
A magániskolák esetében viszont más a helyzet. Egyrészt az intézmények rendelkeznek olyan korszerű oktatási eszközökkel, amik élvezetesebbé és hatékonyabbá teszik a tanulást, másrészt pedig az épület is modern, komfortos, jól felszerelt, így a diákok kellemesen érzik magukat, és nem kell szoronganiuk például amiatt, hogy nem szeretik használni az elhanyagolt állapotú mosdókat, öltözőket.
Együttműködés a szülőkkel
Ha a szülők csupán annyira vonódnak be az iskolai életbe, hogy pár havonta részt vesznek egy félórás szülői értekezleten, az minden, csak nem elegendő.
Hisz fontos lenne, hogy ismerjék például gyermekük tanárait (ne csak az osztályfőnököt), és legyenek olyan közös iskolai programok, amiken az egész család részt vehet, így találkozhatnak a többi szülővel, gyerekkel, pedagógusokkal.
Egy jó iskola viszont hangsúlyt fektet az efféle közösségépítő tevékenységekre is, és szervez például családi napokat, melyekre a szülőket is szeretettel várják.














