DVSE-FTC: érvényesült a papírforma

DVSE | 2024. 09. 18. | 09:37:15
A debreceniek vezetőedzője szerint kicsivel szorosabb eredmény is születhetett volna.

Érvényesült a papírforma, magabiztos győzelmet aratott a bajnoki és Bajnokok Ligája győztes FTC-Telekom a DVSE-Master Good vendégeként az OB1 nyitófordulójában. A mieink helyenként partiban voltak ellenfelükkel, de összességében egy percig nem forgott veszélyben a fővárosiak győzelme.

Két év kihagyás után szép számú nézőközönség előtt rendezték az év első élvonalbeli találkozóját a Debreceni Sportuszodában. A debrecenieknél Krémer Balázs a kapuból, Jake Cavano és Dienes Balázs pedig a mezőnyből hiányzott, így ezúttal Gergely Bence kezdett a kapuban. A Fradi sem vonultatta fel a teljes „fegyverarzenálját”: Dusan Mandics, Manhercz Krisztián vagy épp Vámos Márton ezúttal nem utazott el Debrecenbe, de így is bombaerős kerettel állt ki a címvédő a DVSE ellen. Pláne, hogy ott volt a debreceni nevelésű Fekete Gergő, akit ezúttal is nagy szeretettel köszöntöttek a hazai szurkolók.

Ez rögtön az első negyedben meglátszott, ugyanis kevesebb, mint öt perc után már 4-0-ra vezettek a ferencvárosiak. A debreceniek első találatát az annak idején az FTC utánpótlásában nevelkedő, de ma már a DVSE sikeréért harcoló Berki Richárd szerezte. (1-7)

A második nyolc perc sikerült a legjobban hazai szempontból: Kádár Kálmán együttese négyszer vette be Szakonyi Dániel kapuját. Berki Richárd és Macsi Patrik testvériesen megosztoztak a gólokon és felváltva voltak eredményesek. Persze az ellenfél sem volt rest és gondoskodott arról, hogy igazán közel egyszer se zárkózzon a vendéglátó. (5-13)

A harmadik játékrészben ismét egészen jól tapadt a csapat a Ferencvároshoz és mindössze négy gólt engedett riválisának. A DVSE két találatát a Macsi-testvérek hozták össze, akik szépen értékesítettek egy-egy emberelőnyt. (7-17)

A záró felvonásban aztán még utoljára megrázta magát az FTC, a túloldalon viszont csak lehetőségekig jutott a DVSE. A címvédő végül 23-7-re nyert és megérdemelten vitte el a három pontot Debrecenből.

– Nagyon nehéz dolgunk volt, hiszen a világ legjobb csapata ellen játszottunk. Érződött kicsit rajtunk, hogy az elején meg voltunk illetődve, hiszen mégiscsak a címvédő ellen kezdtük a bajnokságot. Volt elég sok olyan helyzetünk, ami ha bemegy, egy kicsivel szorosabb eredmény is születhetett volna, de összességében nagyon szép játékkal és megérdemelten győzött ellenfelünk

– nyilatkozta a meccs után Kádár Kálmán, a DVSE vezetőedzője.

Férfi vízilabda OB1, 1. forduló
DVSE-Master Good – FTC-Telekom 7-23 (1-7, 4-6, 2-4, 0-6)
Gólszerzők: Berki 3, Macsi P. 3, Macsi M., ill. Nagy Ákos 6, Vigvári 4, Vismeg 4, Fekete G. 3, Argiropulosz 23, Molnár E., Di Somma, Jansik Sz.

A DVSE-Master Good a következő találkozóját október 2-án játssza az UVSE otthonában.