Hétmilliárdból épül a gyártó, kutató és oktató középüzem Debrecenben

A helyi TÁRS-95 Kft végzi a Nemzeti Gyártó, Kutató és Oktató Középüzem és Gyógyszerésztudományi Kar építésének második ütemét nettó 6 milliárd 102 millió forintért. A február 7-i Közbeszerzési Értesítő szerint a szakemberek feladata a felszerkezeti (tartószerkezet építésén túli) és a befejező építési munkák elvégzése. A projekt megvalósítása két ütemben történik. Először az épület alapozási és teherhordó szerkezeteinek kivitelezése történik meg nettó 841 millió forintból; a most aláírt vállalkozási szerződés értelmében pedig az ezen túlmenő feladatokat végzik el.
A Nemzeti Gyártó, Kutató és Oktató Középüzem és Gyógyszerésztudományi Kar épülete a jövőben az egyetem gyógyszerésztudományi képzésének komplex infrastrukturális hátterét képzi azáltal, hogy az épületben kialakítják a felsőfokú képzés általános elméleti oktatási felületét kutatás-fejlesztési folyamatokat segítő laborhálózattal, valamint a gyakorlati oktatást segítő GMP és IFS középüzemi blokkal.
A két fő funkció egy épületben való koncentrált kialakításával, a gyógyszerésztudományi terület felsőoktatási tevékenységeinek, kutatás-fejlesztési tevékenységeinek, és gyártótevékenységeinek komplex összekapcsolódósát teszi lehető, így egyszerre szolgál az épület a gyakorlati oktatás színhelyeként, kutatóhelyként, valamint kutatásokhoz kapcsolódó szolgáltatást nyújtó és piacra is termelő gyógyszergyártó üzemként is. A létesítmény magában foglalja a gyógyszerésztudományi kar dékáni hivatalát és három tanszékét (gyógyszertechnológia, biofarmácia, gyógynövény- és drogismeret) is.










































