civishir.hu
2022.02.15. 17:13
Tizedikként az országban.
Ünnepélyes megnyitó keretében avatták fel a debreceni áldozatsegítő központot a Megyeházán február 15-én. Varga Judit igazságügyi miniszter elmondta, két évvel ezelőtt döntötték el, hogy az áldozatsegítő központokat országos hálózattá fogják fejleszteni 2025-re.
Mint fogalmazott, beérett az a több hónapos előkészítő munka, amelyet Debrecen közösségével, városvezetésével, a kormányhivatallal együtt a minisztérium végrehajtott. – Vannak jogaink, de vannak kötelezettségeink is, mint például, hogy segítsünk az embertársainkon. Az áldozatsegítő központ abban az élethelyzetben segít, amikor valaki egyedül érzi magát, krízishelyzetbe került vagy ha bűncselekmény áldozatává vált, bűncselekmény közvetlen érintettje lett – emelte ki.
A központok arra szolgálnak, hogy az áldozatnak azonnali és testreszabott segítséget nyújtsanak. Varga Judit elmondta, fontos, hogy biztonságos környezetet teremtsenek, olyat, ami megnyugvást hoz és reményt ad. – 2020-ban az áldozatsegítő szolgálat, valamint az áldozatsegítő központok együttes tevékenységének köszönhetően közel 15 ezer áldozatnak, 2021-ben pedig több mint 17 ezer áldozatnak tudtunk segítséget nyújtani – hangsúlyozta az igazságügyi miniszter.
A rendőrségnek kulcsszerepe van az áldozatok segítésében, hiszen amikor a sértett feljelentést tesz, akkor ők nyújtanak először támogatást. Töreki Sándor bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes elmondta, 2021-ben összesen 142 regisztrált bűncselekménnyel kellett dolgozni, ami mögött több mint 84 274 sértett van, 2020-ban ez a szám 94 420 volt.
Az eseményen Kósa Lajos országgyűlési képviselő kitért rá: – Az áldozatsegítő központ arról szól, hogy tenni kell, segíteni, és nemcsak beszélni róla – magyarázta. – Az áldozatsegítő központ akkor segít, amikor valaki válságba kerül, vagy akár még nem is került abba, de egy empatikus és barátságos környezetben elmondhatja a helyzetét – hangsúlyozta.
Papp László, Debrecen polgármestere elmondta, a bűnügyi statisztikák alapján az elmúlt 10 évben nagyot lépett előre Debrecen a biztonság terén. – 2010-ben még több mint 21 ezer bűncselekmény történt a városban, 2020-ban pedig ennek már csak egytizede – emelte ki. Papp László szerint széles körű összefogás vezetett a rendőrség kiemelkedő munkájához. Mint fogalmazott, az áldozatok fizikai, mentális sérüléseinek nyomon követése, gyógyulásuk támogatása rendkívül fontos. – A központ létrehozásával Debrecenben is meg tudjuk adni azt a segítséget, ami az áldozatoknak szükséges – hangsúlyozta.
Az esemény végén szalagátvágással adták át hivatalosan az áldozatsegítő központot a Tímár utcán.
Ő pedig írt egy búcsúlevet.
A debreceni dandár a Magyar Honvédség legnagyobb szárazföldi katonai szervezete.
Az Apolló Superiort betemette a múlt. Más elképzelések vannak a belvárosi tömbbel.
Egy 22 éves férfi szenvedett sérülést.
A polgármester hétfőn este jelentette be.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.10.04)