Kiterjesztik a debreceni iskolákban a fél kilences kezdést

Olyan kedvezően fogadták a reggel fél kilences napkezdést az elmúlt tanév során tesztelt debreceni középiskolákban, hogy szeptember elsején már több mint 12 ezer cívisvárosi diák kezdi ekkor az első tanórát; a 30 perces csúsztatás szélesítésétől a reggel csúcsforgalom enyhülését is remélik – hangzott el a témában tartott augusztus 31-i sajtótájékoztatón.

A Debreceni Szakképzési Centrumnak immár mind a 11 intézményében 8.30-ra fognak járni a diákok, csakúgy, mint a Debreceni Tankerületi Központhoz tartozó Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégiumban, a Debreceni Csokonai Mihály Gimnáziumban és a Debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban.
Papp László szerint az, hogy fél órával később kell beérni az iskolába, nemcsak a diákokban, hanem az utakon is oldhatja a stresszt. A polgármester hozzátette, a DKV a menetendek tekintetében természetesen szem előtt tartja, hogy több mint 12 ezer diáknak nem nyolc órára kell beérnie. Megjegyezte, az újítás 10 400 DSZC-s és 2245 a tankerületi központhoz tartozó tanulót érint.
Tirpák Zsolt kancellár (DSZC) nem rejtette véka alá, már tanárként úgy tapasztalta, hogy az első óra (főleg nyolckor!) a „túlélésről szól, nem az eredményességről”. Hangsúlyozta: az, hogy a nap fél órával később kezdődik, nem azt jelenti, hogy a tanítás ennyivel tovább tart, amit az egyre inkább teret nyerő projektalapú, nem a tanteremhez kötött tanórák révén oldanak meg. Nyilván a kisgyermekes pedagógusoknak is sokkal könnyebb a reggel így.
A kancellár arra is kitért, hogy ettől a tanévtől a felnőttképzésben az elméleti tananyagot távoktatással adják át, amivel időt spórolnak az oktatottnak. A távoktatás nem keverendő a koronavírus-járvány miatt alkalmazott online oktatással, hiszen a távoktatás rendszeres személyes találkozókhoz kötött, de a tanuló maga osztja be az időt a tananyag elsajátítására. A DSZC-nél jelenleg 2500 fő vesz részt felnőttképzésben.
RaL






























