Kis kutatók, nagy tudás: mi érdekli a mai gyerekeket?

Ötödik alkalommal rendezte meg március első hetében a Debreceni Tankerületi Központ és a Városi Tehetséggondozó Munkaközösség a diákkonferencia iskolai fordulóit. A saját készítésű prezentációval kísért, széles közönség előtt bemutatott tudományos kiselőadások sokrétű tudást és komplex képességeket igényelnek. A mentortanár által segített felső tagozatos diákok valójában kis kutatókká lépnek elő, akik elmélyülnek egy általunk kiválasztott témában, majd alapos tervezés után akár hónapokon át is készülnek arra, hogy tapasztalataikat és eredményeiket a nyilvánosság elé tárják.
Március 5-én a tehetséggondozásra évek óta különös hangsúlyt fektető Szoboszlói Úti Általános Iskola diákkonferenciáján a szakemebrekből álló zsűri és az érdeklődők 20 prezentációt tekintettek meg. A gyerekek önállóan, párban, de akár kis csoportban is tarthattak előadást – ám nem volt elég felkészültnek lenni; bátorságra, előadói vénára és kiváló időbeosztásra is szükség volt, hiszen öt perc alatt kellett elkápráztatni a közönséget.
Van élet a mobiltelefonon túl
S hogy mi érdekli a mai gyerekeket? Az őket körülvevő világ, amiben saját szívügyekre találtak: zenére, írásra, táncra, divatra, környezetvédelemre, sportra. Kiderült többek között, milyen színű lesz a felújított Zsuzsi vonat (piros-arany), hogy mutatna Michelangelo Dávid-szobra kosarasmezben, miféle furcsa szerzet születik az oroszlán és a gepárd házasságából, milyen titkokat őriz a Nagytemplom, milyen tragikus sors áll a Micimackó szerzője mögött és mit tehet az ember – sok türelemmel, feltétlen elfogadással –, ha az osztályába egy nem hétköznapi tanuló jár.
A színvonalas, gyakran humorral átszőtt prezentációk értékes új információkkal szolgáltak még a felnőttek számára is.
- BCSH -






























