Robotok segédkeztek Debrecenben Szijjártó Péternek és Papp Lászlónak

Ünnepélyesen átadták a NI Hungary Kft. 250 munkahelyet biztosító, bruttó 5,44 milliárd forintból létrehozott, új debreceni részlegét.
Alex Davern, a National Instruments Corporation vezérigazgatója kiemelte, jó döntés volt a 18 évvel ezelőtti gyárberuházás során a cívisváros mellett dönteni. Ezt a helyiek elkötelezettsége, a Debreceni Egyetem jelenléte, az akkori kormány és az önkormányzat támogató hozzáállása megerősítette. Hittek abban, hogy Magyarország hitech-központ lehet – utalt rá –, miként a cívisvárosban is jól közelítettek az üzleti élethez. Emlékeztetett: 2000-ben még úgy tervezték, Debrecenben 300-400 foglalkoztatnak majd, ma viszont már 1500 dolgozójuk van. Ennek az az oka, hogy a gyártás mellett a vállalat többek között kutatásfejlesztési, pénzügyi és jogi részleget is létrehozott a cívisvárosban az előbb említett kedvező tapasztalatok eredményeként. Megjegyezte, dolgozóik kétharmada magasan képzett munkaerő.

Papp László polgármester az NI társadalmi felelősségvállalásban nyújtott teljesítményét emelte ki. Elismerését fejezte ki Ábrahám László ügyvezető felé, akinek kulcsszerepe van abban, hogy a cég 2009 óta futó mentorprogramja révén 145 oktatási-nevelési intézmény mintegy 6000 gyereke került közelebb a természettudományokhoz. Nagyban neki köszönhető, hogy a robotika-oktatás szintén sok fiatalt elér a megyeszékhelyen. – Az NI 2001-es gyárépítésével Debrecen történetében is új korszak kezdődött, ugyanis a város bizonyította, hogy a hi-tech vállalatok igényeit is képes kiszolgálni – fűzte hozzá.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egyebek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy a 2017 óta Magyarországra érkezett cégeknél kínált bruttó bér eléri a 460 ezer forintot, ami jóval meghaladja a két évvel ezelőtti 304 ezer forintos átlagot. Közlése szerint 2019. beruházási rekordot jelent Magyarország történetében, mivel már most 1481 milliárd forintnyi tőke érkezett, ami meghaladja a teljes múlt évit.

Elmondta: az elektronikai ágazat 2018-ban 5100 milliárd forintnyi termelt értéket produkált, míg idén szeptemberig már 4100 milliárd forint ez az adat. Azaz várhatóan ismét sikerül rekordnövekedést felmutatni.
– Modern kori ipari forradalom zajlik a szemünk előtt. Az új technológiák alkalmazása a siker alapkövetelményévé válnak, egyben újfajta versenyhelyzetet hoznak létre. Ebben a versenyben azok az országok lesznek a sikeresek, amelyek képesek magukhoz vonzani az új techológiákat alkalmazó vállalatokat – jelentette ki a tárcavezető, aki Debrecen vonatkozásában arról is szólt, hogy a város ma már nem csak Magyarországon, hanem Közép-Európában is az egyik elsőszámú befektetési célpont.

RaL










































