Egy debreceni, aki idén minden babért learatott Európában

| 2019. 09. 10. | 14:10:00
Egy naptári évben behúzták mindegyiket.

A debreceni Török Lászlót is soraiban tudó Raffica Team (kormányos: Király Zsolt) 2019-ben elérte az áhított négyes sikert, vagyis ugyanabban az évben az egytestű hajók között mind a négy nagy európai tókerülő versenyen sikerült győznie.

Török László     (Fotó: archív)

Törökék nyertek már korábban a Genfi-tavi Bol d’Oron, a Boden-tavi Rund umon, a balatoni Kékszalagon és a Centomiglián is az egytestűek között, csak soha nem egy azon évben. 2016-ban már közel voltak ehhez, épp csak a Balatonon elcsúsztak a banánhéjon, mivel akkor a második helyre szorultak.

Idén azonban senki és semmi nem tudta megakadályozni azt, hogy mindenhol learassák a babérokat. A legutolsó próbatétel a Garda-tavi Centomiglia volt.

A verseny távja hasonló a Kékszalaghoz, a Garda-tavat kell körbevitorlázni. Török Lászlóék a távot 10 óra, 15 perc és 27 másodperc alatt teljesítve győztek, így tenisznyelven szólva Grand Slamet értek el, azaz egy naptári évben megnyerték mind a négy legfontosabb tókerülő vitorlásversenyt.

[Beillesztett cikk: Debrecennek kiváló vitorlázója is van – ez nem vicc!]