Ötlettelen játék, gól nélküli döntetlen Debrecenben

| 2022. 01. 29. | 19:58:00
Hrabina Alex legalább parádésan mutatkozott be.

A debreceni futballért rajongóknak 41 napot kellett várniuk, hogy újra tétmeccsen láthassák kedvenceiket. December 19-én játszott utoljára NB I-es bajnokit a Loki, akkor Gyirmóton gól nélküli döntetlen született. Január 29-én viszont eljött a sokak által várva várt nap: DVSC–Kisvárda rangadót rendeztek a Nagyerdei Stadionban.

Aki még biztosan tűkön ülve várta a találkozót, az a DVSC debütáló kapusa, Hrabina Alex. A nyíregyházi hálóőr egyszer már mezőnyben kapott ugyan egy percet, de a kapuban most volt először érdekelt.

Az összeállítás érdekesen alakult a hazaiaknál, hátul aligha játszott valaha ilyen összetételben a Loki.

A mérkőzés hangulatát a két szurkolótábor megadta, de az első félidő csak csordogált. Volt ugyan helyzet mindkét kapu előtt, de vagy Hrabina, vagy Dombó védett, de olyan is volt, amikor jól védekeztek a csapatok. A Lokira az első félidő hosszabbításában azért igencsak ráijesztett a Kisvárda: Bumba emelte meg a labdát a tizenhatoson belül, Mesanovic pedig 6 méterről, senkitől sem zavartatva fejelt, Hrabina ujjheggyel a keresztlécre tolta a labdát. Kár lenne újra és újra elpuffogtatni azt a tézist, miszerint idény eleji formát láthattunk, ugyanis élünk meg hasonlóan unalmas játékrészeket a szezon kellős közepén is. A remény azért megmaradt a második félidőre: ennél csak jobb jöhet!

A második játékrész leginkább Dzsudzsák Balázsról szólt: egy szabadrúgása, és egy szöglete is élesen tekeredett középre, veszélyt azonban végül egyik sem jelentett a kisvárdai kapura. Nem úgy a 60. percben eleresztett lövése, melyet 18 méterről küldött kapura, de pont középre, Dombó lábbal hárított. Majd 9 perccel később röviden gurított haza a debreceni csapatkapitány, Asani lecsapott a labdára, de lövését Hrabina védeni tudta.

A mérkőzés utolsó harmadában több helyzete volt a vendégeknek, de állta a sarat hátul a DVSC, Prenga kiállítása pedig túl későn jött (91. perc), 0–0 lett a végeredmény.