Erre költötték a Debreceni Egyetemen Karikó Katalin adományát

Pontosabb sebészi beavatkozást tesz lehetővé az a csúcstechnológiás holografikus eszköz, amelyet a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriuma vásárolt a Karikó Katalin által felajánlott összegből; a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénz egy részét adományozta a laboratórium tevékenységének támogatására – írja az Unideb.hu.
Csernátony Zoltán professzor, a laboratórium vezetője elmondta: az eszköz beszerzésével új korszak kezdődött az életükben. A HoloLens egy vezeték nélküli önálló holografikus eszköz, egy speciális szemüveg. Segítségével belehelyezkedhetünk a kevert valóságba, amikor egyszerre láthatók a valós és a virtuális világ elemei. Az eszköz elsősorban műtét közben jelenthet jelentős segítséget.
[Beillesztett cikk: Volt egy pont, amikor Karikó Katalin elérzékenyült]
– A virtuális és a valós képek egymásra vetítése a CT-vizsgálaton alapuló előzetes adatnyeréssel azt teszi lehetővé, hogy „belelássunk” a betegbe. Műtét közben a csontokból csak nagyon kevés látszik, sok takarásban van, az eszköz használatával azonban az operáló orvos számára hozzáférhető a beteg CT-felvétele alapján rekonstruált 3D modell a műtéttel érintett területről, például a medencéről. Pontosabb, precízebb beavatkozást tesz lehetővé – ismertette a professzor.






























