A Szpari-verés a legjobb kiengesztelés!

| 2010. 04. 20. | 22:50:25
Nyíregyháza - Nehezen lendült játékba a DVSC, de amikor elkezdett focizni, akkor a Nyíregyháza becsődölt. A Loki hozta a kötelezőt, és üldözi a Videotont.

Az exdebreceni Andorka hozott ránk frászt először, amikor a 9. percben remekül tűzte kapura a labdát 17 méterről, és bizony Verpecznek hatalmas bravúrra volt szüksége a mentéshez. Akadt még meleg helyzet a Loki kapuja előtt, és hiába játszott mezőnyfölényben a DVSC, a Szpari kapusát komoly próbatétel elé nem sikerült állítani. A 29. percben végre feljegyezhettünk egy komoly lehetőséget: Feczesin 16 méterről nem sokkal durrantott a bal kapufa mellé.

A Loki ment előre, ahogy a tisztesség kívánta, de annyi technikai hiba csúszott a játékba, hogy nem juthatott el helyzetig. Pedig sokszor csak egy utolsó jó passz hiányzott az üdvösséghez. A vezető gól sem egy kijátszott szituáció végén született – Czvitkovics bal oldali szöglete után Mijadinoszki állt jókor jó helyen -, de így is nagyon tudtunk örülni (41. perc: 0-1).

A második félidő azzal kezdődött, hogy a bíró egy nyilvánvaló büntetőt nem adott meg a Lokinak, miután Yannickkal szemben a Szpari-portás szabálytalankodott. Nem lett 2-0, és nem lett akkor sem, amikor Szakály ordító helyzetben, senkitől sem zavartatva a kapust találta telibe. Az 50. percben már nyugodtan hátradőlhettünk volna…

És ha eddig nem voltunk jó véleménnyel a Lokiról, akkor most nagyon, de nagyon dicsérünk: egy Ramos, Yannick, Czvitkovics, Feczesin akció végén – lábról lábra járt a labda, öröm volt nézni – utóbbi bevágta a ziccert (55. perc: 0-2). Alig két perc múlva egy kapitális kapushiba végén Coulibaly világsztárokat idéző higgadtsággal helyezett az üres kapuba, és ekkor megnyugodtunk (57. perc: 0-3). A meccs, persze, pörgött tovább, rúghattunk volna még egyet, kettőt, sőt hármat is, de „kegyelmet” kapott a Szpari, megvan neki a baja rendesen…

A DVSC négy pontra közelítette meg a listavezető Videotont, azaz lőtávon belül tartja nagy riválisát, és a bajnokság java csak ezután következik.