Ez Debrecen! BL-főtáblán a Loki!

| 2010. 09. 19. | 19:14:32
Lublin - Kiütötte dán ellenfelét a DVSC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó meccsén, és százszázalékos teljesítménnyel lőtte fel magát a főtáblára!

A kezi.hu tudósítása szerint Bulath góljaival és magyar vezetéssel kezdődött a meccs, a Debrecen 5-2-re, majd 8-6-ra is vezetett, az átlövő mellett Csáki és Bognár is betalált, utóbbi többször is. Az első negyedóra után Bognárt kiállították, ám emberhátrányban Hornyák betalált, így négy gólosra nőtt a DVSC előnye. Bognár ezt újabb góllal fejelte meg, így a 22. percben időt kértek a dánok. A félidő utolsó perceiben úgy tűnt, minden összejön a Lokinak: Juhász a kapunak háttal is gólt szerzett, a 28. percben pedig már 15-8-ra vezetett a magyar együttes!

Szünet után sem változott a játék képe, a Debrecen előnye tíz gólosra nőtt, tomboltak a helyszínen jelen lévő debreceni drukkerek, ráadásul egy dán játékost Csáki megütéséért piros lappal kiállítottak. Tartotta közel tíz gólos előnyét a magyar csapat, amikor bő tíz perccel a vége előtt Köstner Vilmos időt kért. Elfáradt a Debrecen, a dánok azonban kedveszegetten játszottak az utolsó percekben, így még nőtt is a magyar bajnoki ezüstérmes előnye, és végül fantasztikus sikert aratva kiütéses, 31-20-as győzelemmel jutott a BL-főtáblára a Loki.

Női Bajnokok Ligája-selejtező, 4. csoport:
DVSC-Korvex-Vejen 31-20 (16-9)

A Lublin-Zajecsar meccs 18 órakor kezdődik, de már csak formalitás.

A csoport állása:
1. DVSC-Korvex 6 p
2. Zajecsar 2 p (54-54)
3. Vejen 2 p (85-90)
4. Lublin 0 p

A tornagyőztes DVSC a Bajnokok Ligája főtábláján a B-csoportban szerepelhet az osztrák Hypo, a német Lipcse és a spanyol Navarra társaságában, a 2-4. helyezettek az EHF-kupa 3. fordulójában folytatják.

Orbán: minden, a Fidesz-KDNP-re leadott szavazat kettőt ér
A miniszterelnök beszédet mondott a Békemeneten.
Nemzetgazdasági Minisztérium: 2024-ben 5-6 százalékkal nőhet a reálbér
Tavaly a béremelkedés inkluzív módon valósult meg, hiszen az alacsonyabb keresetűek bére nagyobb ütemben növekedett.