Nem volt elég a lelkesedés a Loki ellen

| 2023. 04. 16. | 21:36:00
Debreceni győzelem, ugyanakkor kijár az elismerés a Nemzeti Kézilabda Akadémia tizenéveseinek.

29-25-re legyőzte a DVSC Schaeffler a NEKA együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság április 16-i játéknapján. Nem volt kérdés, hogy melyik csapat győz a Hódosban, tegyük hozzá, a Loki a Mosonmagyaróvárral versenyezve a bajnoki bronzért, nem is engedhette meg magának a bajnokság sereghajtója elleni betlit.

Szellős lelátók előtt, edzőmeccseket idéző hangulatban és tempóban kezdődött a találkozó. Perceken át együtt lépegettek a csapatok. A Gabriel – Costa, Planéta, Vámos P., Fúzi-Tóvizi, Kácsor, Vámos M. hetes ellen Zaj – Gém, Ferenczi, Csíkos, Varga, Kocsis, Szabó A. összeállításban vette fel a küzdelmet a Nemzeti Kézilabda Akadémia. Még a tizedik perc előtt Kácsor hármas gólszériájával 6-4-re elment a Loki, és a következő tíz percben tovább növelték az előnyt a debreceniek (13-7, 20. perc). Nem mellesleg az a Juhász Kata is feliratkozott a góllövők közé, aki a következő idényben már a DVSC-t erősíti beálló poszton.

Bár a NEKA 18-20 éves játékosai tudásban nem vehették fel a versenyt Planétáékkal, a piros-fehéreknél megállt a tudomány: 15-11-el zárult a félidő. Az utolsó két percben két hetes is kimaradt hazai oldalon (Töpfner és Planéta hibázott), de összességében a NEKA lelkesedése kellett ahhoz, hogy ne dőljön el a meccs már az első harminc percben.

Csíkos utolsó pillanatos, megpattanó lövésével háromra szűkítette hátrányát a NEKA a szünet után, amire a Vámos testvérek kettővel válaszoltak (17-12, 34. perc). A már említett Juhász újabb találatot szerzett, majd Planéta hívta fel magára a figyelmet egy rossz passzal és az azutáni lassú eszméléssel (Csíkos köszönte, elszáguldott, belőtte, 19-15).

A DVSC újabb hetesét Kácsorra bízták, az átlövő nem hibázott, ahogy Szabó Nina sem a 40. percben (21-15) a maga hetesénél. A 44. percben Vámos Míra második ejtése a kapufa belső oldaláról kifelé csorgott, az ellenakcióból a másik balszélső, Szabó Anna erőből bevette a rövidet (22-18, 44. perc). Mielőtt a NEKA szorosabbá tehette volna, Töpfner és Vámos Petra gondoskodtak arról, hogy ismét hat legyen közte.

A játék képe az utolsó tíz percre fordulva sem változott. Ami megmarad, az Vámos Míra cunder gólja (29-23), és a NEKA imponáló hozzáállása, a tehetségek ugyanis a legvégső pillanatig űzték, hajtották a DVSC-t. 29-25 lett a vége, biztos, ami biztos, Csernyánszki is kihagyott egy hetest, utánpótlás-válogattunk lövése a kapufát beretválva hagyta el a játékteret.

A DVSC következő megmérettetése április 22-én lesz, akkor a Győrrel szemben a Magyar Kupa döntője a tét!

Szilágyi Zoltán: – Rengeteg helyzetet és hétméterest hagytunk ki, ez luxus. A mérkőzés jórészében nem láttam a csapatot túl élesnek, ezen hamar változtatnunk kell. Koncentráltabban kell hozzáállnunk a hátralévő mérkőzésekhez.
Bohus Bea: – Sehova nem szoktunk feltartott kezekkel érkezni, most is úgy kezdtünk, hogy a legjobbunkat szeretnénk nyújtani. Jó mérkőzést játszottunk, amit begyakoroltunk, azt viszontláttam. Elégedett lehetek, de kár a sok kihagyott helyzetért. Tesszük tovább a dolgunkat.

7. Praktiker-Vác 20 9 2 9 533 530 3 20
8. DKKA 21 8 3 10 531 603 -72 19
9. Siófok KC 18 7 2 9 490 491 -1 16
10. Kisvárda Master Good SE 20 8 0 12 466 519 -53 16
11. Moyra-Budaörs Handball 21 5 3 13 500 593 -93 13
12. EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 21 6 0 15 520 618 -98 12
13. Érd 21 3 0 18 505 645 -140 6
14. NEKA 20 2 1 17 467 564 -97 5
Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.